TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

MÁV-Start ogłosiły przetarg na 115 nowych lokomotyw
InfoRail.pl - Opublikowano: 21.01.2020 15:45:47
MÁV-Start ogłosiły przetarg na 115 nowych lokomotyw

Węgierskie koleje MÁV-Start ogłosiły przetarg na dostawę do 115 lokomotyw elektrycznych.

Węgierskie koleje MÁV-Start ogłosiły przetarg na dostawę do 115 lokomotyw elektrycznych.

Umowa ramowa obejmować ma nie tylko dostawę elektrowozów, ale także części zamiennych, wyposażenia pomocniczego, usługę utrzymania i szkolenie personelu.

Zamówienie podzielone jest na dwie części. Pierwsza obejmuje 90 lokomotyw, przystosowanych do pracy w sieciach prądu przemiennym o napięciu 25 kV 50 Hz i 15 kV 16,7 Hz oraz 25 lokomotyw przystosowanych do pracy na sieciach 25 kV 50 Hz, 15 kV 16,7 Hz na prąd przemienny i 3 kV na prąd stały. Wszystkie muszą mieć maksymalną prędkością co najmniej 200 km/h.

MÁV-Start twierdzi, że nowa flota zostanie wykorzystana do usprawnienia międzynarodowych i dalekobieżnych usług pasażerskich, co wymaga pozyskania lokomotyw do kursowania na zmodernizowanych liniach o prędkości 160 km/h na Węgrzech oraz 200 km/h w sąsiednich krajach, takich jak Słowacja, Słowenia, Austria i Niemcy.

Nowa flota zastąpi starzejące się lokomotywy elektryczne serii V431, które mają maksymalną prędkość 120 km/h. Nowe lokomotywy pozwolą MÁV-Start skrócić czas podróży zarówno w przypadku usług krajowych, jak i międzynarodowych.

Oferty można składać do 17 lutego, a MÁV-Start planuje zawrzeć umowę do końca roku. Zamówienie zostanie sfinansowane z pożyczki. MÁV-Start oczekuje, że pierwsze lokomotywy wejdą do eksploatacji na początku 2022 r.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MAV-Start
Węgry
lokomotywa
przetarg
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.