TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Lwów kupi Tatry z Berlina?
InfoTram.pl - Opublikowano: 07.02.2018 13:23:44 3 komentarze
Lwów kupi Tatry z Berlina?

Lwów planuje kupić 30 używanych tramwajów z Berlina. Zakup został już zatwierdzony przez władze miasta.

Lwów planuje kupić 30 używanych tramwajów z Berlina. Zakup został już zatwierdzony przez władze miasta.

Tramwaje zostaną zakupione za środki własne i pochodzące z kredytów. Co ciekawe we Lwowie konieczna będzie wymiana wózków, z uwagi na inny (szerszy) rozstaw szyn w niemieckiej stolicy.

Lvivelectrotrans planuje kupić z Berlina 30 używanych tramwajów za 800 tysięcy euro. Oleg Bereza, szef przewoźnika zapewnia, że ​​niemieckie tramwaje "Tatra", które prawdopodobnie jeszcze w tym roku zaczną kursować ulicami miasta, przeszły w Niemczech gruntowną naprawę.

W tym roku Lwów planuje kupić 100 autobusów, 50 tramwajów i 40 trolejbusów.

Warto zaznaczyć, ze swego czasu na ściągnięcie z Berlina Tatr zdecydował się chociażby Szczecin. Dawne berlińskie wagony kursują z powodzeniem po stolicy Zachodniego Pomorza.Sprawdź też:
Ukraina
Niemcy
Tatra
Lwów
Berlin
 • Michał Szmit – 07.02.2018

  Tatry dla Lwowa? Mają ich za dużo. Lepiej niech Wrocław odkupi od Berlina zamiast Moderusów

 • Kacper Przybylski – 07.02.2018

  Ale co z rostawem

 • Lukasz Grzybowski – 07.02.2018

  Do Warszawy by się kilka przydało na linię 6 i 28 zamiast pojedynczych stopiątek

 • PetKo – 07.02.2018

  We Lwowie jest

 • PetKo – 07.02.2018

  We Lwowie jest sporo KT4SU, najczęściej w złym stanie. Co mi przychodzi do głowy, to to że może wykorzystają wózki ze starych tramwajów, zapewne bez osprzętu (który przełożą z Berlińskich).

 • Marecki – 08.02.2018

  "Kursują z powodzeniem po stolicy Zachodniego Pomorza" Innego wyboru nie było,bo tak dużą ilość sztuk za takie pieniądze nigdzie by nie dostali.Szału nie ma...

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.