TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Lwów kupi Tatry z Berlina?
InfoTram.pl - Opublikowano: 07.02.2018 13:23:44 3 komentarze
Lwów kupi Tatry z Berlina?

Lwów planuje kupić 30 używanych tramwajów z Berlina. Zakup został już zatwierdzony przez władze miasta.

Lwów planuje kupić 30 używanych tramwajów z Berlina. Zakup został już zatwierdzony przez władze miasta.

Tramwaje zostaną zakupione za środki własne i pochodzące z kredytów. Co ciekawe we Lwowie konieczna będzie wymiana wózków, z uwagi na inny (szerszy) rozstaw szyn w niemieckiej stolicy.

Lvivelectrotrans planuje kupić z Berlina 30 używanych tramwajów za 800 tysięcy euro. Oleg Bereza, szef przewoźnika zapewnia, że ​​niemieckie tramwaje "Tatra", które prawdopodobnie jeszcze w tym roku zaczną kursować ulicami miasta, przeszły w Niemczech gruntowną naprawę.

W tym roku Lwów planuje kupić 100 autobusów, 50 tramwajów i 40 trolejbusów.

Warto zaznaczyć, ze swego czasu na ściągnięcie z Berlina Tatr zdecydował się chociażby Szczecin. Dawne berlińskie wagony kursują z powodzeniem po stolicy Zachodniego Pomorza.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Ukraina
Niemcy
Tatra
Lwów
Berlin
 • Michał Szmit – 07.02.2018

  Tatry dla Lwowa? Mają ich za dużo. Lepiej niech Wrocław odkupi od Berlina zamiast Moderusów

 • Kacper Przybylski – 07.02.2018

  Ale co z rostawem

 • Lukasz Grzybowski – 07.02.2018

  Do Warszawy by się kilka przydało na linię 6 i 28 zamiast pojedynczych stopiątek

 • PetKo – 07.02.2018

  We Lwowie jest

 • PetKo – 07.02.2018

  We Lwowie jest sporo KT4SU, najczęściej w złym stanie. Co mi przychodzi do głowy, to to że może wykorzystają wózki ze starych tramwajów, zapewne bez osprzętu (który przełożą z Berlińskich).

 • Marecki – 08.02.2018

  "Kursują z powodzeniem po stolicy Zachodniego Pomorza" Innego wyboru nie było,bo tak dużą ilość sztuk za takie pieniądze nigdzie by nie dostali.Szału nie ma...

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.