TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Luxtorpeda wraca na tory
InfoRail.pl - Opublikowano: 07.06.2019 17:18:18
Luxtorpeda wraca na tory (foto: KM)

Powrót na małopolskie tory kursującej z Krakowa do Zakopanego Luxtorpedy bez wątpienia ucieszy wszystkich mieszkańców oraz turystów odwiedzających Małopolskę.

Powrót na małopolskie tory kursującej z Krakowa do Zakopanego Luxtorpedy czy uruchomienie, dzięki współpracy Kolei Małopolskich i Słowackich, pociągów na trasie Muszyna – Poprad Tatry – te dwa połączenia bez wątpienia ucieszą wszystkich mieszkańców oraz turystów odwiedzających Małopolskę.

Kursy startują już w sobotę, 29 czerwca. Doskonale wiemy, że prace modernizacyjne prowadzone na terenie krakowskiego węzła kolejowego są niezbędne, stąd też potrzeba korekty rozkładu jazdy. A wszystko po to, by już wkrótce podróż koleją umożliwiła coraz szerszej grupie mieszkańców sprawne poruszanie się po całym regionie. Warto dodać, że oferta przewoźników na okres wakacyjny zostaje poszerzona. Wszyscy zainteresowani będą mogli szybko i w komfortowych warunkach dojechać nie tylko do stolicy polskich gór, ale także na Słowację – mówi wicemarszałek Łukasz Smółka.

Wakacyjne połączenie Kraków – Zakopane oraz Muszyna – Poprad Tatry

Od 29 czerwca wracają na małopolskie tory cieszące się dużą popularnością weekendowe, przyspieszone połączenia z Krakowa Głównego do Zakopanego. Mieszkańcy oraz turyści, którzy chętnie odwiedzają stolicę Tatr będą mogli sprawnie, komfortowo oraz bez stania w korkach dojechać do tego atrakcyjnego turystycznie miasta.

W tym samym dniu, po blisko 10-letniej przerwie rozpoczną kursowanie pociągi pasażerskie przez polsko-słowackie przejście graniczne Muszyna – Plaveč. W każdy wakacyjny weekend od 29 czerwca do 1 września Koleje Słowackie (ZSSK) we współpracy z Kolejami Małopolskimi uruchomią dwie pary pociągów (rano i popołudniu) w relacji Poprad Tatry – Muszyna. Kursy te będą skomunikowane z wybranymi pociągami jadącymi z Krakowa do Muszyny i z powrotem.

Kontynuacja przerwy w ruchu pociągów na odcinku: Kraków Główny – Podłęże

W trakcie obowiązywania zmienionego rozkładu jazdy, czyli od 9 czerwca do 31 sierpnia, w dni robocze (z wyjątkiem 21 czerwca i 16 sierpnia) będą kontynuowane prace budowlane wymuszające wprowadzenie przez zarządcę infrastruktury przerwy w ruchu pociągów pomiędzy Krakowem Głównym a Podłężem w godzinach 9.50-14.20.

Podobnie jak w poprzednich rozkładach jazdy, zmiany w kursowaniu będą dotyczyć pociągów SKA1 i SKA3:

• Za 8 pociągów SKA3 zostanie wprowadzona zastępcza komunikacja autobusowa na odcinku Kraków Główny – Podłęże

• Pociąg relacji Kraków Główny – Tarnów (odjazd 13.50) pojedzie drogą okrężną przez Kraków Nową Hutę. Dla obsługi pominiętych stacji i przystanków na odcinku Kraków Główny – Podłęże zostanie dodatkowo wprowadzony autobus zastępczy

• Za odwołane pociągi SKA1 na odcinku Kraków Główny – Wieliczka Rynek Kopalnia będzie funkcjonować honorowanie biletów w pojazdach Komunikacji Miejskiej w Krakowie.

Część kursów SKA3 pojedzie drogą okrężną oraz do stacji Kraków-Olsza

Ze względu na kolejne etapy przebudowy stacji Kraków Główny oraz Kraków Płaszów i związaną z tym ograniczoną dostępnością do peronów, zmianie ulegnie trasa niektórych pociągów SKA3:

• 6 kursów na odcinku Kraków Główny – Podłęże będzie kursować drogą okrężną przez Kraków Nową Hutę z pominięciem stacji i przystanków na tym odcinku. Przejazd trasą okrężną nie wpłynie negatywnie na łączny czas trwania podróży i poprawi punktualność kursów, ze względu na ominięcie odcinka Kraków Płaszów – Podłęże.

Za 3 spośród wymienionych wyżej kursów zostanie dodatkowo wprowadzona zastępcza komunikacja autobusowa na odcinku Kraków Główny – Podłęże obsługująca stacje i przystanki pomijane przez pociąg. Autobusy będą na stacji Podłęże skomunikowane z pociągami.

• 2 kursy rozpoczną i skończą bieg na stacji Kraków Olsza. Dojazd do i ze stacji Kraków Główny będzie możliwy dzięki skomunikowaniu z innymi pociągami SKA1 i SKA3 na stacji Kraków Płaszów.

W czerwcu ograniczenia na odcinku Żegiestów – Muszyna – Krynica

Ze względu na dodatkowe zamknięcia torów, w związku z remontami pojawi się konieczność wprowadzenia zastępczej komunikacji autobusowej za pociągi do i z Krynicy:

• W dniach 9-10, 17-19 i 24-28 czerwca – na odcinku Muszyna – Krynica Zdrój

• W dniach 10-14 czerwca – na odcinku Żegiestów – Krynica Zdrój

Przerwa w ruchu pociągów do Jasła

Ze względu na kontynuację modernizacji torowiska na odcinku Stróże – Gorlice Zagórzany co najmniej do końca czerwca wstrzymany jest ruch pociągów. W związku z tym będzie kontynuowany dotychczasowy układ kursów zastępczej komunikacji autobusowej na tej trasie:

• Za pociągi w relacji Kraków Główny – Jasło zostanie wprowadzona zastępcza komunikacja autobusowa na odcinku Stróże – Jasło

• Dodatkowo celem zapewnienia skomunikowania dla podróżnych z Gorlic w kierunku Rzeszowa, w miejsce pociągu relacji Nowy Sącz – Jasło zostanie uruchomiony autobus zapewniający w niedziele dojazd do Jasła i możliwość przesiadki na pociąg do Rzeszowa.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Małopolska
Kraków
Zakopane
Muszyna
  • Tomasz Czauderna – 10.06.2019

    Tylko idiotyczne godziny wyjazdu z Krakowa (Po 8) i przyjazdu do Zakopanego ( po 11). O 8 najpóźniej trzeba być w Zakopanem 😉, a o 11 to już wysoko w Tatrach. Z kolei wcześniej to 3:27 z Krakowa 🤔...

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.