TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Lufthansa z rozkładem lotów w chmurze
InfoAir.pl - Opublikowano: 21.01.2020 10:30:10
Lufthansa z rozkładem lotów w chmurze; fot. Lufthansa

Lufthansa i Google Cloud stworzą jednolitą platformę obsługi lotów.

Lufthansa i oddział Google Cloud w ramach partnerstwa stworzą jednolitą platformę obsługi lotów, dzięki której niemiecka firma zautomatyzuje szereg procesów, by zminimalizować opóźnienia - podało CNBC.

System oparty na chmurze obliczeniowej Google ma połączyć wiele różnych podsystemów, jakie dotychczas wykorzystywała niemiecka linia lotnicza. Ma to pozwolić na minimalizację opóźnień lotów np. w przypadkach ekstremalnej pogody, zatoru na lotnisku, zastępstw samolotów czy zmian w rozkładach pracy załóg.

System sugerować ma też najbardziej efektywną drogę powrotu do wcześniejszego harmonogramu.

Postępująca cyfryzacja

Członek zarządu Lufthansy Detlef Kayser wskazał, ze system jest kolejnym krokiem w cyfryzacji codziennych operacji firmy. "Pozwoli on nam na jeszcze lepsze wykrywanie możliwych nieregularności lotów i stosowanie środków zaradczych na jak najwcześniejszym etapie" - dodał.

W ubiegłym roku niemieckimi liniami lotniczymi podróżowało rekordowe 145 mln pasażerów. W 2019 r. w ramach akcji zbiorowych obsługi samolotów oraz pilotów odwołano setki lotów.

CNBC wskazało, że Google prowadzi wiele inicjatyw inwestycyjnych na terytorium Europy. Koncern przeznaczy 3 mld euro na rozwój centrów danych w tym regionie i wskazał, że wykorzystanie chmury rośnie w krajach europejskich najszybciej na świecie.

Dlaczego Google?

Serwis przypomniał, że usługi chmury obliczeniowej, pozwalające na zdalne przechowywanie i przetwarzanie ogromnej ilości danych stały się rynkiem z dużą konkurencja ze strony głównych dostawców, m.in. Amazona i Microsoftu, które pozostają liderami rynku.

Rzecznik Lufthansy podał, że powodem wyboru Google'a, a nie innej firmy, było wysoka ekspertyza techniczna oraz jakość baz danych. (PAP)


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
rozkład
Lufthansa
Google
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.