TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Lublin obchodzi Zimowy Dzień Dojazdu Rowerem do Pracy
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 13.02.2020 14:02:31
Zdj. Porozumienie Rowerowe Lublin

Lublin włącza się w Zimowy Dzień Dojazdu Rowerem do Pracy. W tym roku termin wydarzenia przypada 14 lutego. Porozumienie Rowerowe z Lublina również przyłączyło się do akcji. W piątek rano na lubelskich rowerzystów będzie czekała niespodzianka.

Lublin włącza się w Zimowy Dzień Dojazdu Rowerem do Pracy. W tym roku termin wydarzenia przypada 14 lutego. Porozumienie Rowerowe z Lublina również przyłączyło się do akcji. W piątek rano na lubelskich rowerzystów będzie czekała niespodzianka.

Niespodzianka dla rowerzystów

Termin Zimowego Dnia Dojazdu Rowerem do Pracy jest ruchomy. W tym roku przypada na 14 lutego. Jak informuje Porozumienie Rowerowe, w piątek między 6:30 a 8:00 na rowerzystów jadących do pracy przez Most Kultury w Lublinie czeka słodki poczęstunek, gorąca herbata i drobne prezenty, m.in. papierowe mapy rowerowe Lublina. Mimo zimy w tym czasie można się spodziewać ok. 100 rowerzystów.

Ideą święta jest chęć pokazania, że rowerem można jeździć przez cały rok. W Polsce są lepsze warunki do całorocznej jazdy na rowerze niż np. w Skandynawii, która słynie z dużego ruchu rowerowego.

–Rower to świetny środek transportu przez cały rok, także zimą. Tegoroczna zima jest nad wyraz ciepła i bez śniegowa co dodatkowo zachęca do jazdy rowerem, szczególnie w obliczu znacznego obcięcia kursów komunikacji miejskiej– mówi Krzysztof Kowalik z Porozumienia Rowerowego.

Ratuj zimę. Jedź z nami

W tym roku rowerzyści jadą pod hasłem "Ratuj zimę. Jedź z nami". Hasło nawiązuje do zmian klimatycznych, które coraz bardziej widać także w Polsce.

Chcemy ocalić zimę - mroźną, śnieżną... Taką jakiej w tym roku nie ma w Polsce. Spośród wielu możliwości na redukcję gazów cieplarnianych zachęcamy by przesiąść się z auta na rower. Przy okazji można zadbać o zdrowie, poprawić swój nastrój oraz zacząć dzień… pełnym pozytywnym energii– mówi Krzysztof Kowalik z Porozumienia Rowerowego.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Lublin
Zimowy Dzień Dojazdu Rowerem do Pracy
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.