TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Lublin kupuje kolejne elektrobusy. Przetarg na 5+7 pojazdów
INFOBUS.PL - Opublikowano: 27.12.2019 16:00:02
Lublin kupuje kolejne elektrobusy. Przetarg na 5+7 pojazdów

Mamy zapowiadane przetargi na kolejne elektrobusy dla Lublina. Od dziś ZTM szuka dostawcy 20 bateryjnych pojazdów klasy MAXI z dedykowanymi ładowarkami. W zależności od postępowania różne są terminy dostaw.

Mamy zapowiadane przetargi na kolejne elektrobusy dla Lublina. Od dziś, 27 grudnia Zarząd Transportu Miejskiego szuka dostawcy 12 bateryjnych pojazdów klasy MAXI z dedykowanymi ładowarkami. W zależności od postępowania różne są terminy dostaw.

5+7
Miasto prowadzi dwa przetargi. W pierwszym ma zostać wyłoniony dostawca pięciu elektrycznych "dwunastek" oraz trzech ładowarek plug-in do nich. Będą to dwa stacjonarne urządzenia o mocy min. 80 kW i jedno mobilne nie słabsze niż 40 kW. Termin realizacji całego zadania to nie później niż 4 kwietnia 2022 r.

W drugim postępowaniu ZTM chce pozyskać siedem "elektryków" oraz czterech ładowarek plug-in. W tym zadaniu będą dwunastowiskowe stacjonarne urządzenia, każde o mocy min. 80 kW. W tym przetargu termin realizacji wypada wcześniej. Elektrobusy oraz ładowarki mają być dostarczone do Lublina do 22 listopada 2021 r.

Słów kilka o samych elektrobusach. Mają to być konstrukcje z nadwoziami o długości 11,5 – 12,5 m. Mają umożliwiać podróż przynajmniej 70 pasażerom. Pojazdy mają być napędzane jednym silnikiem trakcyjnym o mocy min. 150 kW lub dwoma o łącznej mocy min. 120 kW. Baterie trakcyjne mają mieć pojemność nie mniejszą niż 96 kWh.

Formalności
Zacznijmy od pierwszego przetargu. Minimum w zakresie zdolności finansowej to 2,5 mln PLN. Dodatkowo oferent musi posiadać polisę ubezpieczeniową na kwotę min. 2 mln PLN. Warunek doświadczenia można spełnić na trzy różne sposoby. W tym zakresie urzędnicy poszli na rękę producentom, którzy dopiero zaczynają przygodę z elektrobusami. ZTM go uzna za spełniony jeśli wykonawca wykaże, że w ciągu ostatnich trzech lat dostarczył w ramach jednej dostawy jeden z trzech typów pojazdów: 

  • 2 trolejbusów z bateriami

  • 2 elektrobusów z infrastrukturą do ładowania

  • 2 autobusów wodorowych 

Do kompletu brakuje jeszcze wadium. Oferta musi posiadać zabezpieczenie na sumę 100 000 PLN.

Teraz drugie postępowanie. Jeśli chodzi o finanse to musi to mamy sytuację identyczną jak w pierwszym przetargu. Warunek doświadczenia urósł do 3 sztuk, ale dalej go można spełnić na trzy sposoby. Wadium też podskoczyło. To 150 000 PLN.

Termin składania ofert mija 7 lutego 2020 r. Ich ocenie posłużą cztery kryteria. Są to:

  • Kryterium jakości - Nazwa: Gwarancja / Waga: 13 %

  • Kryterium jakości - Nazwa: Warunki techniczne / Waga: 22 %

  • Kryterium jakości - Nazwa: Ekologia / Waga: 5 %

  • Cena - Waga: 60 %

Po realizacji obydwu dostawa w Lublinie będą łącznie 33 autobusy elektryczne. Pierwszym jest eksploatowany od kilku lat Ursus Ekovolt. W przyszłym roku z kolei dojdzie 20 Solarisów Urbino 12 electric, które miasto zamówiło kilka tygodni temu. Pisaliśmy o tym tutaj.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
tabor
ZTM Lublin
elektrobus
ładowarka
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.