TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Lublin. Końcówka sezonu roweru miejskiego
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 27.11.2019 11:54:43
Zdj. Z archiwum Nextbike Polska

Tylko do końca listopada można korzystać z Lubelskiego Roweru Miejskiego. Od 21 marca, czyli od początku sezonu, z LRM skorzystano 658,7 tysięcy razy. Rowery wrócą na ulice Lublina wiosną przyszłego roku.

Tylko do końca listopada można korzystać z Lubelskiego Roweru Miejskiego. Od 21 marca, czyli od początku sezonu, z LRM skorzystano 658,7 tysięcy razy. Rowery wrócą na ulice Lublina wiosną przyszłego roku.

Do końca listopada z LRM

30 listopada zakończy się szósty sezon Lubelskiego Roweru Miejskiego. Sezon rozpoczął się 21 marca. Przez ponad osiem miesięcy z wypożyczalni skorzystano 658,7 tysięcy razy. W tym roku liczba użytkowników zwiększyła się o 16,8 tysięcy osób. W systemie zarejestrowanych jest 112,2 tysięcy użytkowników.

- Lublin jest bardzo rowerowym miastem. Jak widać, mieszkańcy i turyści aktywnie korzystają z jednośladów. System LRM stanowi dowód na to, że rower miejski sprawdza się, jako uzupełnienie komunikacji, element rekreacji, czy też udogodnienie dla turystów - powiedziała Aleksandra Myczkowska-Utrata, dyrektor ds. komunikacji Nextbike Polska.

- Wśród usług, które Miasto Lublin świadczy na rzecz swoich mieszkańców, ważne miejsce zajmuje Lubelski Rower Miejski. W tym roku minęło pięć lat odkąd wprowadziliśmy system, który od 2016 roku funkcjonuje, jako aglomeracyjny. W systemie znajduje się prawie 100 stacji, a mieszkańcy mają do dyspozycji ponad 960 rowerów. Lubelski Rower Miejski cieszy się dużą popularnością, czego dowodem jest coraz liczniejsza rzesza użytkowników, która obecnie wynosi ponad 112 tysięcy, z czego bardzo się cieszę — mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Statystyki LRM

Wg danych operatora, firmy Nextbike Polska, w bieżącym sezonie miesiącem największej aktywności rowerzystów był czerwiec, kiedy po rowery sięgano 134,1 tys. razy. Przez 3 miesiące, od maja do lipca, odbyło się niemal 50 procent wszystkich tegorocznych przejazdów (312,9 tys.). W czerwcu ustanowiony został również tegoroczny dzienny rekord – 5 czerwca dokonano 5 651 wynajmów (z każdego bicykla skorzystano średnio 5,9 razy). Użytkownik–rekordzista w tym roku wypożyczał rowery średnio 1,5 razy dziennie i ma na koncie 371 wypożyczeń. Średni czas wypożyczenia wyniósł 15 minut i 56 sekund. Fani miejskich dwóch kółek, najchętniej korzystają z rowerów we wtorki. Każdego dnia użytkownicy LRM dokonali średnio 2,6 tys. wypożyczeń.

Najwięcej wypożyczeń (17 proc.) jest w godzinach 15.00-17.00, czyli w czasie powrotu z pracy. Najliczniejszą grupę – 45 proc. wszystkich zarejestrowanych – stanowią użytkownicy w wieku 18-25 lat (ok. 50,8 tys. osób). Mieszkańcy Lublina i Świdnika w wieku od 30 do 39 lat (druga najliczniejsza grupa rowerzystów) to prawie 20 proc. (ok. 22,1 tys.). Seniorzy to grupa ok. 1350 aktywnych rowerzystów miejskich (blisko 1,2%).

Najpopularniejszym rowerem w zakończonym sezonie był standardowy bicykl o numerze 69848 – wypożyczony 1 130 razy. Oznacza to, że odbywały się na nim średnio ponad 4,5 przejażdżki dziennie.

Miłośnicy dwóch kółek mogli korzystać z 961 rowerów, w tym 20 rowerów dziecięcych i 5 tandemów na 98 samoobsługowych stacjach zlokalizowanych w Lublinie i Świdniku.

Najpopularniejsze stacje w sezonie 2019

ul. Nadbystrzycka / Politechnika Lubelska – 22 327 wypożyczeńLublin Plaza – 18 395ul. Zamojska / Stary most – 17 168

Najpopularniejsze trasy

Lublin Plaza do ul. Nadbystrzycka / Politechnika Lubelska – 2 426 przejazdówul. Nadbystrzycka / Politechnika Lubelska do ul. Nadbystrzycka / ul. Pozytywistów – 2 268al. Tysiąclecia / Plac Zamkowy do VIVO! Lublin – 2191

Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Lublin
rower miejski
Nextbike
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.