TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Lotnisko Zielona Góra w styczniu 2020: 2811 pasażerów
- Opublikowano: 18.02.2020 15:30:59
Lotnisko Zielona Góra w styczniu 2020: tys. 811 pasażerów

Rekordowy styczeń w wykonaniu Lotniska Zielona Góra-Babimost

Lotnisko Zielona Góra-Babimost zanotowało w styczniu br. rekordowe wyniki pod względem liczby obsłużonych pasażerów i wykonanych operacji lotniczych. Z portu skorzystało 2 tys. 811 osób – o 1 tys. 336 więcej niż w styczniu ub. roku – podało Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze.

Jak wskazano we wtorkowym komunikacie, oznacza to wzrost liczby pasażerów o 90,6 proc. w porównaniu miesiąc do miesiąca. W styczniu tego roku na lotnisku wykonano 181 operacji lotniczych.

Dodano, że wyniki ukazują dynamikę wzrostu ruchu pasażerskiego na zielonogórskim lotnisku, która nie jest już zjawiskiem sezonowym. "Wyraźnie widoczna tendencja świadczy o coraz silniejszej pozycji najmniejszego lotniska w Polsce" - napisano.

Korzystny trend

Według PPL na utrzymujący się od dłuższego czasu korzystny trend wpływ miała zmiana w siatce połączeń rejsowych, które zostały dopasowane do dalszych połączeń długodystansowych Polskich Linii Lotniczych LOT. Od czerwca ub. roku LOT zdecydował o podwojeniu rejsów na trasie Zielona Góra - Warszawa. Połączenia te są realizowane rano i wieczorem w każdy poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek. W środę i niedzielę jest jeden rejs dziennie.

Rejs między Zieloną Górą a Warszawą trwa godzinę, a czas przesiadki na lotnisku Chopina w Warszawie na dalsze loty większości kierunków europejskich - ok. 50 minut.

Tym jedynym lotniskiem pasażerskim w woj. lubuskim zarządza Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze. (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
rynek
lotnisko
Lotnisko Zielona Góra
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.