TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Lotnisko Gdańsk na sezon Zima 2019/2020
InfoAir.pl - Opublikowano: 28.10.2019 09:30:23
Lotnisko Gdańsk na sezon Zima 2019/2020

Zimowe nowości w Gdańsku to m.in. wejście Eurowings i połączenie Norwegian do Bergen.

Zimowa nowość to m.in. połączenie Norwegian uruchomiły na linii z Gdańska do Bergen.

9 nowych połączeń z Gdańska do 8 miast w 6 krajach w zimowym rozkładzie lotów. W ofercie pojawił się m.i.n nowy przewoźnik, niemiecka linia lotnicza Eurowings, która od niedzieli (27.10) będzie realizowała połączenia z Gdańska do Dusseldorfu, cztery razy w tygodniu, w poniedziałki, środy, piątki i niedziele.

Linie lotnicze Norwegian uruchamiają dwa razy w tygodniu połączenie do norweskiego Bergen (27.10).

Wśród zupełnie nowych kierunków, loty do Odessy we wtorek (29.10) rozpocznie Ryanair, a w kolejny poniedziałek (4.11) także Wizz Air. Do tego ukraińskiego kurortu będzie można polecieć w sumie cztery razy w tygodniu, w poniedziałki, wtorki, piątki i soboty.

W sezonie zimowym Wizz Air zaczyna też latać z Gdańska do norweskiego Molde (28.10) i Edynburga w Szkocji (19.12), a Ryanair do Kopenhagi, Hamburga i Goeteborga (27.10).

Oto nowe połączenia z Gdańska w zimowym rozkładzie lotów

  • Bergen    Norwegian    27.10.19    czwartek, niedziela

  • Dusseldorf    Eurowings    27.10.19    Poniedziałek, środa, piątek, niedziela

  • Edynburg    Wizz Air    19.12.19    wtorek, czwartek, sobota

  • Goeteborg    Ryanair    27.10.19    środa, piątek, niedziela

  • Hamburg    Ryanair    27.10.19    środa, piątek, niedziela

  • Kopenhaga    Ryanair    27.10.19    codziennie od poniedziałku do niedzieli

  • Molde    Wizz Air    28.10.19    poniedziałek, piątek

  • Odessa    Ryanair    29.10.19    wtorek, sobota

  • Odessa    Wizz Air    4.11.19    poniedziałek, piątek

Na Północ

Norwegian 27 października linie lotnicze Norwegian uruchomiły nowe połączenie z Gdańska do norweskiego Bergen. Samoloty na tej trasie będą latały dwa razy w tygodniu: w czwartki i niedziele – poinformował w niedzielę Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy.

Obecnie linie Norwegian latają z Gdańska latają do Bergen i do norweskiej stolicy Oslo oraz stolicy Finlandii - Helsinek.

-"Cieszymy się, że norweskie linie lotnicze otwierają kolejne połączenie z Gdańska, tym razem do Bergen. Kraje skandynawskie to bardzo ciekawe i pożądane kierunki dla pasażerów podróżujących zawodowo i turystycznie z Gdańska" – powiedział cytowany w komunikacie prezes Portu Lotniczego Gdańsk Tomasz Kloskowski.

Magnus Thome Maursundz z linii Norwegian dodał, że bilety na samoloty tej linii są przystępne cenowo, a flota samolotów jest "jedną z najnowszych i najbardziej przyjaznych dla środowiska flot na świecie".

Sezon Zima 2019/2020

W niedzielę zmienił się z letniego na zimowy rozkład połączeń lotniczych. W niedzielę połączenia z Dusseldorfem zainaugurował nowy przewoźnik w gdańskim porcie - niemiecka linia lotnicza Eurowings. Także od niedzieli Ryanair rozpoczął natomiast loty do Kopenhagi, Hamburga i Goeteborga, a we wtorek zacznie latać do Odessy, gdzie od 4 listopada będzie latał również Wizz Air. W sezonie zimowym od poniedziałku Wizz Air zaczyna też latać z Gdańska do norweskiego Molde, a od 19 grudnia do Edynburga w Szkocji.

W zimowym rozkładzie PLL Lot zrezygnował z latania z Gdańska do Tel Awiwu, a easyJet do Berlina, zabraknie także sezonowych połączeń do Aten, Pizy, Wiednia, Barcelony, Rygi i Zurychu, które mają powrócić w nowym rozkładzie 29 marca 2020 r. Port zapowiada już nowe połączenia lotnicze w sezonie letnim do włoskiego Bari, greckiej Kalamaty i ukraińskiego Zaporoża.(PAP)


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
linia
Lotnisko Gdańsk
Norwegian
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.