TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

LOT, Wizz Air i Lufthansa - najlepsze linie w naszym regionie
InfoAir.pl - Opublikowano: 23.03.2019 10:56:07
LOT, Wizz Air i Lufthansa - najlepsze linie w naszym regionie

21 marca, podczas uroczystej gali CEESAR Awards w Poznaniu, linie PLL LOT, Wizz Air i Lufthansa zostały uznane przez pasażerów z 16 krajów za najlepsze w Europie Środkowowschodniej. Za rok 2018.

21 marca linie PLL LOT, Wizz Air i Lufthansa zostały uznane przez pasażerów z 16 krajów za najlepsze w Europie Środkowowschodniej linie lotnicze 2018 roku. Nagrody przyznała także Kapituła Plebiscytu. Wyróżnienia biznesu lotniczego zostały wręczone podczas uroczystej gali CEESAR Awards w Poznaniu.

Organizatorem Plebiscytu był portal Pasazer.com, a gospodarzem tegorocznej gali Port Lotniczy w Poznaniu. Partnerami plebiscytu byli Lagardere, operator sklepów duty free na polskich lotniskach, grupa eSKY, agent turystyczny działający online (OTA) oraz CEDC, producent Żubrówki. Pasażerowie mogli oddawać swoje głosy przez specjalną platformę www.ceesar-awards.com. Wyróżnienia są jednymi z najważniejszych i prestiżowych w biznesie lotniczym w Europie Centralnej i Wschodniej. Wskazują najlepszych przewoźników pod względem oferty i serwisu.

15 edycja

- Już 15. raz wybieramy najlepszą linię lotniczą, tym razem w całej Europie Środkowo-Wschodniej. Podczas tegorocznej edycji plebiscytu, pasażerowie z 16 krajów nagrodzili najlepsze linie "lotniczymi Cezarami" – powiedział Paweł Cybulak, dyrektor naczelny The CEESAR Awards i redaktor naczelny serwisu pasazer.com, polskiego lidera wśród internetowych serwisów rynku lotniczego.

- Gala ma miejsce w Poznaniu, w Wielkopolsce, znanej z gościnności i otwartości. Warto zaznaczyć, iż to wydarzenie organizowane jest w naszym mieście po raz pierwszy i jest najważniejszym w Polsce lotniczym wydarzeniem branżowym. Zaprosiliśmy do udziału w Gali przedstawicieli branży lotniczej z całej Europy, przedstawicieli ministerstwa infrastruktury oraz władz lokalnych, a także media. Jest to zatem powód do dumy dla nas, dla pracowników, dla Zarządu lotniska, które w ubiegłym roku zanotowało rekordowe wyniki obsługi pasażerskiej i osiągnęło drugie miejsce w Europie pod względem dynamiki ruchu wśród portów obsługujących do 5 mln pasażerów - powiedział Mariusz Wiatrowski, prezes zarządu Lotniska Poznań-Ławica.

Coroczny ranking “The CEESAR Awards", jest najważniejszym rankingiem branży lotniczej od 2004 roku i odzwierciedla prawdziwe opinie zweryfikowanych klientów, od tego roku, pasażerów całego regionu Europy Środkowowschodniej.

Głosowanie pasażerów

W Plebiscycie oddano blisko 40 tys. zweryfikowanych głosów. 34 proc. pytanych pochodziło z Polski, 18 proc. z Rumunii, po 11 proc. z Węgier i krajów byłej Jugosławii, 9 proc. z Czech, 7 proc. z państw bałtyckich i po 5 proc. ze Słowacji i Bułgarii.

- Jako jeden z niewielu organizatorów, wielką wagę przywiązujemy do weryfikacji ocen opartych na opiniach osób, które doświadczyły podróży lotniczej. Ma to bezpośrednie przełożenie na szczególną wiarygodność oraz, przede wszystkim, na znaczą rangę nagród – dodał Cybulak.

Nagrody pasażerów otrzymali:

● Wizz Air – najlepsza linia niskokosztowa w Europie Środkowowschodniej;

● PLL LOT – najlepsza linia na trasach dalekodystansowych w Europie Środkowowschodniej;

● Lufthansa – najlepsza linia na trasach krótkich w Europie Środkowowschodniej.

Zasady konkursu

Ranking opiera się na opiniach zweryfikowanych pasażerów, którzy odbyli swoją podróż na pokładzie samolotu. Dzięki współpracy z partnerami działającymi na rynku Europy Środkowo-Wschodniej: pośrednika sprzedaży online eSky oraz lokalnych serwisów lotniczych, możliwe było przeprowadzenie badania na wyselekcjonowanej grupie klientów, którzy rzeczywiście korzystali z usług konkretnych linii lotniczych.

Pasażerowie, którzy odbyli rejs daną linią, oceniali ich usługi w siedmiu szczegółowych kategoriach. W każdej z nich wyłoniony został zwycięzca. Ryanair wygrał w kategorii najlepszego stosunku jakości do ceny, PLL LOT – wskazany jako oferujący najlepszą odprawę i boarding. Przewoźnikiem o najwyższym komforcie i z najlepszą rozrywką na pokładzie wybrany został Emirates, a najlepszą załogą kabinową może się pochwalić Wizz Air. Najlepszą linią w kategorii “czystość" głosujący wybrali Lufthansę, podczas gdy Qatar Airways zaoferował, według nich, najlepszy catering na pokładzie.

- Wręczanie nagród najlepszym liniom lotniczym podczas tej uroczystości, to także doskonała okazja do spotkań z partnerami biznesowymi i budowania relacji ze specjalistami branży lotniczej w Polsce. To także czas na podziękowania za udany ubiegły rok oraz na zadanie kilku kluczowych pytań, podczas rozmów kuluarowych, o przyszłość i rozwój współpracy. Nie przez przypadek miejscem Gali są Międzynarodowe Targi Poznańskie, gdyż właśnie to miejsce od lat jest swego rodzaju drogowskazem dla rozwoju gospodarki nie tylko regionu, lecz całego kraju i miejscem budowania relacji biznesowych na najwyższym poziomie. Poznań, jako ośrodek stale prężnie się rozwijający, to doskonałe miejsce na zorganizowanie tego wydarzenia - dodaje Wiatrowski.

Nagrody ekspertów

Również Kapituła "The CEESAR Awards" złożona ze specjalistów branży, biznesu i mediów reprezentujących kraje Europy Środkowo-Wschodniej, przyznała swoje nagrody. Jozsef Váradi, założyciel i dyrektor generalny Wizz Aira nagrodzony został tytułem “menedżera roku w Europie Środkowo-Wschodniej".

“Wydarzeniem 2018 roku" w naszej części kontynentu wskazano dynamiczny rozwój lotniska w Budapeszcie. Port w stolicy Węgier otrzymał także wyróżnienie w kategorii “najbardziej udanej rozbudowy lotniska".

Połączenie Budapeszt-Nowy Jork uruchomione w maju ubiegłego roku przez PLL LOT, zostało przez radę uznana za "trasę roku". Nagroda dla “najlepszej nowej strefy duty-free" została przyznana Baltonie za nowe sklepy otwarte na lotnisku we Wrocławiu.

Miano najlepszej linii biznesowej uzyskały linie Qatar Airways. Najpunktualniejszym przewoźnikiem został z kolei airBaltic.

Za “wyróżniających się rozwój w rejonie Europy Środkowo-Wschodniej" kapituła nagrodziła z kolei PLL LOT.

- Zarówno blisko 40 tys. zweryfikowanych głosów jak i obecność najbardziej wpływowych gości zgromadzonych podczas poznańskiej gali podkreśla znaczenie głosowania pasażerów oraz samego wydarzenia. To nie tylko szansa na nagrodzenie zwycięzców, ale także możliwość spotkania się wszystkich uczestników, konkurentów i partnerów biznesowych w jedynej miejscu – mówi Paweł Cybulak.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
konkurs
linia
LOT
Wizz Air
Lufthansa
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.