TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

LOT przejmie Condora w kwietniu. Nazwa bez zmian
PAP InfoAir.pl - Opublikowano: 24.01.2020 14:30:45
LOT przejmie Condora przed letnim sezonem; fot. Condor

Transakcja przejęcia Condora przez PGL ma się zakończyć do końca kwietnia 2020 r.

Transakcja przejęcia Condora przez Polską Grupę Lotniczą ma się zakończyć do końca kwietnia tego roku - poinformowała 24 stycznia Polska Grupa Lotnicza, do której należą Polskie Linie Lotnicze LOT.

-"Oferta przejęcia Condora przedstawiona przez PGL została uznana za najkorzystniejszą dla spółki, jej pracowników, partnerów, dostawców i klientów. Transakcja ma się zakończyć do końca kwietnia 2020 roku, po uzyskaniu niezbędnych zgód organów antymonopolowych i opuszczeniu przez Condor procedury ochronnej" - napisano w komunikacie.

"Inwestycja PGL pozwoli Condorowi w pełni i w terminie spłacić zobowiązania względem niemieckiego banku rozwoju KfW" - dodano.

Efekt synergii

Podczas konferencji prasowej szefów lotniczych spółek, prezes Polskiej Grupy Lotniczej Rafał Milczarski powiedział, że wspólnie z liniami Condor PGL będzie dynamicznie rosnąć i rozwijać współpracę zarówno w lotach liniowych, jak i czarterowych

"Condor nie tylko przetrwa, ale będzie rosnąć bardzo dynamicznie jako silna firma z silnym wsparciem, z silnym partnerstwem z LOT-em. (...) Dla mnie Condor to było odzwierciedlenie marzeń o wspaniałych wakacjach. Myślę, że dla bardzo wielu ludzi w Niemczech Condor właśnie to symbolizuje" - dodał szef PGL.

Poinformował, że po przejęciu Condor nadal będzie działał pod starą nazwą. "Obie marki są silne i będą występować osobno" - powiedział Milczarski.

Zalety Condora

Podczas konferencji prasowej Ralf Teckentrup, szef niemieckiej linii lotniczej powiedział, że niepewność dotycząca Condora została odłożona ad acta i dodał, że przejęcie przewoźnika przez PGL zdynamizuje rozwój jego firmy.

"Dla firmy Condor, dla naszych klientów, partnerów, pracowników ten krok oznacza dwie sprawy. Z jednej strony bezpieczeństwo, z drugiej perspektywę. Z tego cieszymy się bardzo" - zapewnił. Dodał, że agencje podróży mogą nadal na firmie polegać.

Przypomniał, że przez 16 lat jego pracy Condor był rentowną firmą

"Nasza zdolność w zakresie sprzedaży, obsługi wszystkich kanałów sprzedaży jest wyjątkowa i to pokazuje, że dalej będziemy mogli rosnąć z sukcesem. Wierzymy, że dzięki wsparciu naszych nowych właścicieli będziemy w stanie osiągnąć więcej niż do tej pory" - powiedział.

Historia Cooka

Niemieckim linom lotniczym groziła plajta, po tym, jak we wrześniu zbankrutował ich właściciel, najstarsze biuro podróży na świecie - Thomas Cook. Condor uniknął tego samego losu tylko dzięki 380 mln euro pomocy, które otrzymał od niemieckiego państwa.

PGL zobowiązała się spłacić tę kwotę do końca kwietnia 2020 roku, kiedy to transakcja przejęcia Condora ma się zakończyć. Wcześniej jednak trzeba będzie uzyskać niezbędne zgody organów antymonopolowych.

Strony nie podały wartości transakcji.

Condor lata do wakacyjnych miejsc na świecie od 1956 roku. Każdego roku około 9,4 mln pasażerów lata na pokładach Condora z ośmiu niemieckich lotnisk do około 90 miejsc w Europie, Afryce i Ameryce. W roku obrotowym 2018/19 Condor Flugdienst GmbH zanotował około 57 mln euro zysku operacyjnego, przy przychodach na poziomie około 1,7 mld euro.

Niemiecka linia dysponuje flotą ponad 50 samolotów. Według ankiety przeprowadzonej przez niemiecki instytut jakości usług na zlecenie kanału informacyjnego n-tv, Condor od wielu lat jest najpopularniejszą wakacyjną linią lotniczą w Niemczech.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
fuzja
czarter
LOT
Condor
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.