TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

LOT poleci częściej na trasie Warszawa-Zielona Góra
PAP InfoAir.pl - Opublikowano: 27.03.2019 18:00:56
LOT poleci częściej na trasie Warszawa-Zielona Góra

PLL LOT od 6 czerwca zwiększą liczbę połączeń między Warszawą a Zieloną Górą z pięciu do 10 w tygodniu - poinformowała w środę spółka.

PLL LOT od 6 czerwca zwiększą liczbę połączeń między Warszawą a Zieloną Górą z pięciu do 10 w tygodniu - poinformowała w środę spółka.

Samoloty LOT-u startują obecnie z Warszawy do Zielonej Góry w każdy poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek i niedzielę o godz. 22.35. Na lotnisku Zielona Góra-Babimost lądują o godz. 23.35.

Z kolei połączenie z Zielonej Góry do Warszawy jest realizowane w poniedziałki, wtorki, środy, piątki i soboty o godz. 5.45. Samolot ląduje w Warszawie o godz. 6.50.

10 razy w tygodniu

Spółka przekazała w komunikacie, że od 6 czerwca br. loty na trasie Warszawa-Zielona Góra obsługiwane będą 10 razy w tygodniu.

-"Pasażerowie będą mieli możliwość wyboru lotu zarówno porannego, jak i wieczornego. Wyloty z Warszawy do Zielonej Góry będą realizowane pomiędzy godziną 7.45 a 8.30, natomiast rejsy powrotne mają odbywać się pomiędzy godziną 8.15 a 8.45. Rejsy wieczorne z Warszawy do Zielonej Góry będą startować między godziną 20 a 20.45, natomiast rejsy powrotne będą odbywać się między godziną 20.45 a 21.30" - czytamy.

LOT przekazał, że wygrał ogłoszony 8 lutego br. przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego przetarg na promocję województwa lubuskiego poprzez przewoźników lotniczych operujących z lotniska w Babimoście. "W efekcie polski przewoźnik będzie kontynuować połączenia z Zielonej Góry do Warszawy w okresie od 1 kwietnia br. do 31 grudnia 2020 r. Województwo lubuskie na promocję regionu poprzez połączenia lotnicze przeznaczy w tym okresie 14,9 mln zł" - napisano.

11 połączenie krajowe

Zielona Góra jest 11. połączeniem krajowym LOT-u. Oprócz niego przewoźnik realizuje regularne rejsy między Warszawą a Szczecinem, Gdańskiem, Poznaniem, Lublinem, Wrocławiem, Katowicami, Krakowem oraz Rzeszowem, a także bezpośrednie rejsy z Krakowa do Gdańska i od 25 kwietnia ze stolicy Małopolski do portu Olsztyn-Mazury.

LOT w 2018 roku przewiózł ponad 8,9 mln pasażerów - o 2 mln więcej niż rok wcześniej. W tym roku polski przewoźnik planuje przewieźć 10 mln osób. Linia w rozkładzie ma 111 połączeń regularnych w na trzech kontynentach. (PAP)


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
linia
LOT
Lotnisko Warszawa
Lotnisko Zielona Góra
  • Robert Spychala – 27.03.2019

    Częściej niż do Tel avivu ????

  • Andrzej Siwak – 28.03.2019

    Patrząc na połączenia kolejowe które na tej relacji osiągnęły dno - nie dziwię się.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.