TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Londyńskie elektryki będą wydawać dźwięki
InfoBus.pl - Opublikowano: 09.01.2020 11:00:31
Londyńskie elektryki będą wydawać dźwięki

Od przyszłego roku niektóre londyńskie autobusy elektryczne będą odtwarzać sztuczny hałas podczas jazdy z niską prędkością, a konkretny dźwięk, który został dla nich stworzony, jest przyjemnością dla ucha.

Od przyszłego roku niektóre londyńskie autobusy elektryczne będą odtwarzać sztuczny hałas podczas jazdy z niską prędkością, a konkretny dźwięk, który został dla nich stworzony, jest przyjemnością dla ucha. Hałas został stworzony przez Zelig Sound, który współpracował z Transport for London (TfL) nad dźwiękiem w ciągu ostatniego roku.


Wymogi UE

Dźwięk jest wprowadzany w odpowiedzi na nowe prawo UE, które stanowi, że wszystkie pojazdy elektryczne będą musiały ostatecznie wytwarzać sztuczny hałas podczas jazdy z niską prędkością, aby zrekompensować brak hałasu z wewnętrznych silników. Jeśli nie słychać pojazdu, to ludzie nie są świadomi jego obecności, a badania sugerują, że piesi są bardziej narażeni na uderzenie przez samochody elektryczne lub hybrydowe.
Według przepisów UE, samochody będą musiały odtwarzać (wydawać) dźwięk o głośności 56 dB podczas jazdy z prędkością mniejszą niż 20 km/h.

Ponieważ sztuczny dźwięk nie musi być instalowany w starszych samochodach elektrycznych do 2021 roku, londyński urząd transportowy wprowadza stopniowo nowe dźwięki autobusów. 100 tras stolicy Wielkiej Brytanii otrzyma nowe dźwięki w ciągu 6 miesięcy, począwszy od stycznia, zanim rozszerzy je na pozostałe trasy w dalszej części roku. Wprowadzenie tego pomysłu jest następstwem prób terenowych w Tottenham, gdzie skuteczność wydawanych dźwięków została przetestowana na prawdziwych pieszych. Podczas procesu tworzenia konsultowano się również z organizacjami reprezentującymi osoby z wadami wzroku, rowerzystów i grupy środowiskowe.

Oczywiście prawdziwym pytaniem nie jest to, jak ten dźwięk z autobusów brzmi w izolacji, ale jak to się dzieje, gdy wiele autobusów elektrycznych będzie przejeżdżać przez ruchliwe ulice Londynu. Tylko 200 z około 8 000 kultowych czerwonych autobusów w Londynie jest obecnie elektrycznych, ale liczba ta wzrośnie tylko w miarę, jak kończy się okres eksploatacji większej liczby pojazdów wyposażonych w silnik spalinowy.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
elektrobus
Londyn
Wielka Brytania
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.