TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Londyńczyk wrócił do Częstochowy. Na sezon 2019
InfoBus.pl - Opublikowano: 01.05.2019 20:12:46
Londyńczyk wrócił do Częstochowy. Na sezon 2019; FOT. UM CZęstochowa

Od 1 maja po częstochowskich ulicach znów zaczęła kursować bezpłatna linia turystyczna 034. W zeszłym sezonie piętrowy autobus przewiózł około 38 tys. pasażerek i pasażerów.

Od 1 maja po częstochowskich ulicach znów zaczęła kursować bezpłatna linia turystyczna ,,034". W zeszłym sezonie piętrowy autobus przewiózł około 38 tys. pasażerek i pasażerów.

Autobus oznaczony numerem ,,034" – nawiązującym do numeru kierunkowego Częstochowy i regionu – podobnie jak w zeszłym roku rozpoczyna oraz kończył każdy kurs na przystanku "Ratusz", zlokalizowanym na łączniku między ulicami Śląską i Nowowiejskiego. Kursy będą rozpoczynać się o pełnej godzinie, począwszy od godz. 12.00. Ostatni kurs przypadnie na godz. 18.00.

Przejazdy będą odbywać się z przewodnikiem, który opowie o historii Częstochowy, obiektach usytuowanych wzdłuż trasy i ciekawostkach związanych z miastem. Autobus będzie przejeżdżał m.in. przez Śródmieście, okolice centrum i Jasnej Góry.

Od 1 do 5 maja "londyńczyk" będzie kursować codziennie, w pozostałe dni maja i w czerwcu tylko w weekendy. Częstotliwość przejazdów zostanie zwiększona w okresie wakacyjnym (w lipcu i sierpniu). Wówczas poza poniedziałkami (przeznaczonymi na konserwację techniczną pojazdu), autobus będzie wyruszał w trasę we wszystkie pozostałe dni tygodnia. We wrześniu, na zakończenie sezonu, "034" ponownie będzie kursował tylko w weekendy.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
linia sezonowa
oldtimer
Częstochowa
  • Paolo Diego – 01.05.2019

    Jak wrocil ja juz na obchodach rocznicy powstania MPK byl.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.