TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Londyn: Parowa lokomotywa na 150 lat metra
POLSKIE RADIO - Opublikowano: 14.01.2013 11:04:42
Londyn: Parowa lokomotywa na 150 lat metra

The Tube - londyńskie metro, najstarsze na świecie, ma 150 lat. Z tej okazji przejechała tunelami XIX wieczna lokomotywa parowa, która w początkach podziemnej kolejki ciągnęła wagony.

The Tube - londyńskie metro, najstarsze na świecie, ma 150 lat. Z tej okazji przejechała tunelami XIX wieczna lokomotywa parowa, która w początkach podziemnej kolejki ciągnęła wagony. Czerwono- czarna lokomotywa z 1898 roku, specjalnie odrestaurowana na te okazję, ruszyła ze stacji Kensington Olympia w zachodnim Londynie i dojechała do stacji Moorgate w dzielnicy finansowej brytyjskiej stolicy. Mer Londynu, Boris Johnson, który był wśród pasażerów, przyznał, że jazda kolejką z ciuchcią, to 'nadzwyczajne przeżycie'. - Ta para przedostająca się do wnętrza przez okna, te kłęby gęstego dymu za nami i ten odgłos wydobywający się z silnika - mówił zachwycony. Ostatni pociąg z lokomotywą parową przejechał trasą londyńskiej kolei - której ponad połowa trasy jest obecnie podziemna - w 1961 roku. Londyńskie metro zostało otwarte 10 stycznia 1863 roku, obecnie ma 402 kilometry, łączy 270 stacji. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Londyn
parowóz
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.