TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Lokalne autobusy przy olsztyńskim węźle
- Opublikowano: 19.06.2019 12:00:24
Lokalne autobusy przy olsztyńskim węźle

Plac postojowy dla autobusów kursujących na podmiejskich trasach od tygodnia działa przy ul. Przemysłowej. Jak informuje ZDZiT Olsztyn nie jest tam prowadzona obsługa pasażerów.

Plac postojowy dla autobusów kursujących na podmiejskich trasach od tygodnia działa przy ul. Przemysłowej. Jak informuje ZDZiT Olsztyn nie jest tam prowadzona obsługa pasażerów.

Specjalny plac został utworzony przy okazji budowy centrum przesiadkowego przy dworcu. Praktycznie w jednym miejscu umożliwiona została sprawna zamiana między miejskimi, lokalnymi i dalekobieżnymi środkami transportu. Kolej, autobusy, busy, komunikacja miejska, rowery, taksówki - to wszystko skumulowane zostało na małym obszarze, by pasażerowie nie musieli pokonywać dużych odległości.

Do 5 minut

Plac postojowy dla lokalnych busów został utworzony przy ul. Przemysłowej. Na wniosek przewoźników, którzy mają podpisane z Zarządem Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie umowy na korzystanie z przystanków przy dworcu głównym, nie jest na nim prowadzona obsługa pasażerka - służy tylko oczekiwaniu kierowców na rozpoczęcie następnego kursu.

-"Po wykonaniu postoju na parkingu przy Przemysłowej, w zależności od kierunku jazdy, busy podjeżdżają pod dworzec na jeden z dwóch wyznaczonych dla nich przystanków - przypomina Marcin Szwarc z olsztyńskiego ZDZiT. - Na obu przystankach, każdy z busów ma prawo stać i obsługiwać pasażerów do 5 minut."

Pojazdy odjeżdżające na północ (w kierunku ul. Limanowskiego) swój przystanek mają w obrębie nowo wybudowanego węzła. Te które jadą na wschód, południe lub zachód (kierunek: Dworcowa, Towarowa) podjeżdżają na przystanek przy ul. Dworcowej. Przystanek dla wysiadających dla wszystkich busów jadących ze wszystkich kierunków znajduje się na wysokości stacji paliw.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
dworzec
Olsztyn
ZDZiT Olsztyn
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.