TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Łódź z umową na używane tramwaje z Bochum
InfoTram.pl - Opublikowano: 05.03.2018 15:04:17
Łódź z umową na używane tramwaje z Bochum

26 lutego 2018 roku MPK Łódź podpisało umowę na dostawę używanych wagonów NF6D z Bochum.

26 lutego 2018 roku MPK Łódź podpisało umowę na dostawę używanych wagonów NF6D z Bochum.

Przewoźnik w ten sposób pozyska 34 kolejnych takich tramwajów. W przetargu na zakup używanych, dwukierunkowych, niskopodłogowych tramwajów wpłynęła tylko jedna oferta. Została złożona przez Bochum-Gelsenkirchener-Strassenbahnen AG (BOGESTRA), na dostawę 34 tramwajów (32 w wariancie podstawowym plus 2 w opcji) na kwotę 3 mln 150 tys euro.

Tramwaje mają być dostarczone do Łodzi najpóźniej do 31 grudnia 2020 roku w partiach, które każdorazowo będą uzgadniane z dostawcą. Pierwsze przyjadą pod koniec lipca br., w tym roku będzie ich . Zastąpią najstarsze wagony we flocie MPK.

W Łodzi jest już jeden taki wagon. Został sprowadzony na testy i sprawdził się. Tramwaj wyprodukowany w 1992 roku kosztował około 100 tysięcy euro.

Trwają również dostawy nowych Swingów produkowanych przez PESĘ. Jeszcze w tym roku MPK chce ogłosić przetarg na dostawę kolejnych 30 składów, w ramach programu "Tramwaj dla Łodzi".Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MPK Łódź
Łódź
Bogestra
NF6D
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.