TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Łódź z umową na używane tramwaje z Bochum
InfoTram.pl - Opublikowano: 05.03.2018 15:04:17
Łódź z umową na używane tramwaje z Bochum

26 lutego 2018 roku MPK Łódź podpisało umowę na dostawę używanych wagonów NF6D z Bochum.

26 lutego 2018 roku MPK Łódź podpisało umowę na dostawę używanych wagonów NF6D z Bochum.

Przewoźnik w ten sposób pozyska 34 kolejnych takich tramwajów. W przetargu na zakup używanych, dwukierunkowych, niskopodłogowych tramwajów wpłynęła tylko jedna oferta. Została złożona przez Bochum-Gelsenkirchener-Strassenbahnen AG (BOGESTRA), na dostawę 34 tramwajów (32 w wariancie podstawowym plus 2 w opcji) na kwotę 3 mln 150 tys euro.

Tramwaje mają być dostarczone do Łodzi najpóźniej do 31 grudnia 2020 roku w partiach, które każdorazowo będą uzgadniane z dostawcą. Pierwsze przyjadą pod koniec lipca br., w tym roku będzie ich . Zastąpią najstarsze wagony we flocie MPK.

W Łodzi jest już jeden taki wagon. Został sprowadzony na testy i sprawdził się. Tramwaj wyprodukowany w 1992 roku kosztował około 100 tysięcy euro.

Trwają również dostawy nowych Swingów produkowanych przez PESĘ. Jeszcze w tym roku MPK chce ogłosić przetarg na dostawę kolejnych 30 składów, w ramach programu "Tramwaj dla Łodzi".Sprawdź też:
MPK Łódź
Łódź
Bogestra
NF6D

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.