TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Łódź wyremontuje torowiska na Włókniarzy. W wakacje
InfoTram.pl - Opublikowano: 11.06.2019 10:40:10
Łódź wyremontuje torowiska na Włókniarzy. W wakacje (foto: UMŁ)

To kolejny wakacyjny remont realizowany przez Zarząd Dróg i Transportu i MPK-Łódź. W ubiegłych latach wyremontowaliśmy szyny na ul. Gdańskiej, Kopernika, Narutowicza i Aleksandrowskiej.

To kolejny wakacyjny remont realizowany przez Zarząd Dróg i Transportu i MPK-Łódź. W ubiegłych latach wyremontowaliśmy szyny na ul. Gdańskiej, Kopernika, Narutowicza i Aleksandrowskiej.

Jak w poprzednich latach prace zrealizujemy w wakacje, aby utrudnienia były jak najmniejsze. Na swoje trasy tramwaje wrócą we wrześniu.

Remont torowiska obejmie najbardziej wyeksploatowany odcinek od Struga do Legionów. Wraz z remontem torowiska wymienione zostaną słupy trakcyjne i wyremontowane zostaną dwa przystanki przy Legionów. Perony zostaną podniesione, wyposażone w elementy dla niepełnosprawnych, oraz wydłużone, aby mogły zatrzymywać się dwa tramwaje. Będzie to niemal kilometrowy odcinek nowego torowiska, które zwiększy możliwość kursowania niskopodłogowych tramwajów na Teofilów.

Podczas prac od 17 czerwca zmienionymi trasami pojadą linie 8 i 16, a autobusy linii 52 i 93 zastąpią tramwaje na wyłączonym odcinku. Na czas prac zajęty będzie lewy pas al. Włókniarzy w stronę dworca Kaliskiego.

Linia 8 CM. ZARZEW – Lodowa, Przybyszewskiego, Puszkina, Rokicińska, Piłsudskiego, Piotrkowska Centrum, Kościuszki, Zielona, Legionów, Włókniarzy, Limanowskiego, Aleksandrowska – KOCHANÓWKA

Linia 16 PL. NIEPODLEGŁOŚCI – Pabianicka, Politechniki, Żeromskiego, Kopernika, Gdańska, Legionów, Włókniarzy, Limanowskiego, Aleksandrowska – TEOFILÓW

Linia kursuje do 28 czerwca, w okresie wakacji nie będzie kursować.

Linie 52 i 93 jadące na dworzec Łódź Kaliska od przystanku Włókniarzy – Mickiewicza pod estakadą, pojadą prosto al. Włókniarzy do Legionów, gdzie zawrócą i z powrotem al. Włókniarzy dojadą do Karolewskiej i wjadą na dworzec Łódź Kaliska. W powrotną stronę trasa nie ulega zmianie. Z dworca wyjadą w kierunku al. Jana Pawła II.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Łódź
remont
tor
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.