TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Łódź: Wszystkie oferty spełniają kryteria techniczne
InfoTram.pl - Opublikowano: 24.10.2019 13:15:28 2 komentarze
Łódź: Wszystkie oferty spełniają kryteria techniczne

W 2022 r. pasażerowie MPK - Łódź będą jeździć nowymi, niskopodłogowymi i klimatyzowanymi tramwajami – zapewnia przewoźnik.

W 2022 r. pasażerowie MPK - Łódź będą jeździć nowymi, niskopodłogowymi i klimatyzowanymi tramwajami – zapewnia przewoźnik.

Mamy bardzo dobre wiadomości dla łodzian. Wczoraj otworzyliśmy oferty w przetargu na 30 nowoczesnych, niskopodłogowych i klimatyzowanych tramwajów. Miasto przeznaczyło na to blisko 275 mln zł. Oferty złożyły 4 firmy, czyli Modertrans, turecka Bozankaya, Pesa i Stadler. Dwie firmy mieszczą się w środkach, które na to zadanie zostały przeznaczone, czyli Bozankaya i Modertrans z Poznania - podkreśla Agnieszka Kowalewska - Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich.

Wszystkie firmy spełniają kryteria techniczne – podało dziś MPK - Łódź.

W tej chwili komisja przetargowa będzie intensywnie pracować nad rozstrzygnięciem postępowania. Moim zamierzaniem jest to by podpisać umowę z producentem jeszcze w tym roku – zaznacza Kowalewska – Wójcik – Spodziewamy się, że w 2022 r. te tramwaje zostaną dostarczone do Łodzi.

Właścicielem tramwajów będzie miasto, a MPK - Łódź ma je użytkować.

Narzuciliśmy pewną konstrukcję tramwaju, czyli trochę inną niż jest w Pesach Swing. Będą to tramwaje wyposażone w dwa wózki skrętne. Pozwolą się nam one poruszać po wszystkich torowiskach, nawet na ciaśniejszych łukach - wyjaśnia Zbigniew Papierski, prezes MPK - Łódź.

Przy kryterium ceny o wadze 60 proc. nawet najniższa oferta nie gwarantuje tego, że firma, która ją złożyła, zostanie wybrana. W 40 proc. decydują parametry.

To wszystko po przeliczeniu punktów da nam możliwość wyłonienia kontrahenta, z którym ZIM podpisze umowę - wyjaśnia Zbigniew Papierski.  

W środę poznaliśmy oferty firm, które chcą dostarczyć tramwaje dla Łodzi. Przypomnijmy, że zgłosiło się czterech producentów. Dwie oferty mieszczą się w przeznaczonym na ten cel budżecie. To turecka Bozankaya oraz poznański Modertrans. Firmy zaoferowały odpowiednio 263,4 mln zł oraz 268,5 mln zł. Pozostałe oferty to: Stadler (339,4 mln zł) oraz Pesa (332,3 mln zł).

Wszystkie oferty zostaną teraz dokładnie sprawdzone i wybrana zostanie najkorzystniejsza.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Łódź
MPK Łódź
przetarg
  • WK – 25.10.2019

    Myślę, że może wygrać Modertrans. Oby tak się stało.

  • PetKo – 25.10.2019

    Czy gdziekolwiek w Turcji jeżdżą tramwaje Bozankaya ?

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !