TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Łódź remontuje torowiska na al. Włókniarzy
InfoTram.pl - Opublikowano: 05.04.2019 12:31:39
Łódź remontuje torowiska na al. Włókniarzy (foto: UMŁ)

W wakacje razem z MPK-Łódź wyremontujemy torowisko na al. Włókniarzy od Struga do Legionów.

W wakacje razem z MPK-Łódź wyremontujemy torowisko na al. Włókniarzy od Struga do Legionów.

To kolejny wspólny wakacyjny remont. W ubiegłych latach wyremontowaliśmy szyny na Gdańskiej, Narutowicza i Aleksandrowskiej. Remont torowiska poprawi komfort podróżowania i znacząco obniży poziom hałasu.

Remont ma też dalszą perspektywę w której chcemy zwiększać ilość niskopodłogowych tramwajów jeżdżących na Teofilów. Do naprawy bierzemy ponad kilometrowy odcinek, na którym wymienione zostaną szyny, słupy i sieć trakcyjna. Wyremontowane zostaną również dwa perony przystankowe przy ul. Legionów, które ułatwią korzystanie z tramwajów.

Tegoroczny odcinek planowany do remontu, jest najbardziej wyeksploatowany. Jak w przypadku remontów w ubiegłych latach ma on duże znaczenie dla kursowania tramwajów. Szybkie wakacyjne prace pozwalają na znaczącą poprawę infrastruktury, którą można zrealizować w krótkim czasie, aby od jesieni cieszyć się nowym torowiskiem.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Łódź
remont
tor
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.