TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Łódź Buduje. Remont torów między ul. Pomorską, a Telefoniczną
InfoTram.pl - Opublikowano: 15.04.2020 12:15:59
Łódź Buduje. Remont torów między ul. Pomorską, a Telefoniczną (foto: UMŁ)

Remont torowiska między ul. Pomorską, a Telefoniczną rozpocznie się po majówce. Jest to bardzo ważny odcinek sieci tramwajowej, który prowadzi do największej zajezdni tramwajowej w Łodzi.

Remont torowiska między ul. Pomorską, a Telefoniczną rozpocznie się po majówce. Jest to bardzo ważny odcinek sieci tramwajowej, który prowadzi do największej zajezdni tramwajowej w Łodzi.

Każdego dnia po tej trasie, wyjeżdżają na linie setki tramwajów jeżdżących po mieście oraz kursują linie obsługujące największe łódzkie osiedla, dworzec Fabryczny, czy osiedla akademickie. Remont jest kluczowy dla zapewnienia stałego i bezproblemowego kursowanie komunikacji miejskiej w całym mieście.

Prace rozpoczną się w poniedziałek 4 maja. Podczas prac tramwaje nie będą kursowały na Stoki, ale zachowany będzie dojazd do zajezdni. Dlatego prace prowadzone będą połówko, po jednym torze. Linie tramwajowe dojeżdżać będą do osiedla akademickiego przy Pomorskiej, a dalej na Stoki kursować będzie autobus zastępczy. Prace potrwają 5 miesięcy – informuje Maciej Sobieraj, zastępca dyrektora Zarządu Dróg i Transportu.

Na skróconej trasie kursować będą tramwaje linii 12, 15, 17 i 18. Na Stoki kursować będzie autobus zastępczy Z12.

Linia 12 RETKINIA – Wyszyńskiego, Bratysławska, Karolewska, Bandurskiego, Włókniarzy, Kopernika, Gdańska, Zielona, Narutowicza, Kilińskiego, Rodziny Poznańskich, Polskiej Organizacji Wojskowej, Narutowicza, Konstytucyjna, Pomorska – LUMUMBY

Linia 15 CHOJNY KURCZAKI – Rzgowska, Paderewskiego, Politechniki, Żeromskiego, Kopernika, Gdańska, Legionów, plac Wolności, Pomorska – LUMUMBY

Linia 17 CHOCIANOWICE-IKEA – Pabianicka, Paderewskiego, Politechniki, Żeromskiego, Kopernika, Gdańska, Legionów, plac Wolności, Pomorska – LUMUMBY

Linia 18  RETKINIA – Wyszyńskiego, Bratysławska, Karolewska, Bandurskiego, Mickiewicza, Piotrkowska Centrum, Piłsudskiego, Kilińskiego, Rodziny Poznańskich, Węglowa, Tramwajowa, Narutowicza, Konstytucyjna, Pomorska – LUMUMBY

Linia Z12 SZPITAL CKD – Pomorska, Tamka, Telefoniczna, Giewont, Zaruskiego, Wichrowa, Krokiew – STOKI – Giewont, Telefoniczna, Tamka, Pomorska, Poronińska – SZPITAL CKD

Tramwaje linii 12 i 18 zatrzymają się na przystanku Pomorska – Lumumby w kierunku ronda Solidarności. Tramwaje linii 15 i 17 zatrzymają się na przystanku Pomorska – Lumumby w kierunku szpitala CKD.

Na przystanku przy Lumumby tramwaje będą zmieniać numer linii.

12 pojedzie dalej jako 15, 17 jako 18 i odwrotnie.

Tramwaj linii 12 z Retkini dojedzie do Lumumby i zamieni się w tramwaj linii 15, który pojedzie na Kurczaki. Natomiast tramwaj linii 15 z Kurczaków na przystanku przy Lumumby zamieni się w tramwaj linii 12 w kierunku Retkini.

Tak samo zamieniać się będą tramwaje linii 17 i 18. Tramwaj linii 18 z Retkini dojedzie do Lumumby i zamieni się w tramwaj linii 17, który pojedzie na Chocianowice. Natomiast tramwaj linii 17 z Chocianowic na przystanku przy Lumumby zamieni się w tramwaj linii 18 w kierunku Retkini.

Przystanki Pomorska – Lumumby zostaną wydłużone, aby mogły się zmieścić na nim dwa tramwaje. Na tym przystanku tramwaj zakończy swoją trasę, odczeka kilka minut, gdzie w tym czasie zmienione zostaną tablice z numerami linii i kierunkiem i z tego samego przystanku odjedzie dalej jako druga linia. Taki układ tras, zapewni pasażerom bez żadnych zmian, dojazd do osiedla akademickiego, obsługę ul. Narutowicza i ul. Pomorskiej oraz wygodną przesiadkę na autobus zastępczy z czterech linii tramwajowych.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Łódź
torowisko
budowa
tor
infrastruktura