TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Łódź buduje al. Włókniarzy. Jest już część nowego torowiska
InfoTram.pl - Opublikowano: 29.07.2019 12:03:42
Łódź buduje al. Włókniarzy. Jest już część nowego torowiska (foto: UMŁ)

Prace przy remoncie torowiska w al. Włókniarzy postępują zgodnie z planem. Częściowo zostało już położone nowe torowisko – podaje łódzki ratusz.

Prace przy remoncie torowiska w al. Włókniarzy postępują zgodnie z planem. Częściowo zostało już położone nowe torowisko – podaje łódzki ratusz.

Remont torowiska na Włókniarzy to kolejny wakacyjny remont przeprowadzany wspólnie przez Zarząd Dróg i Transportu i MPK-Łódź Sp. z o. o. W ubiegłych latach wykonaliśmy remont torowisk na ulicach: Kopernika, Gdańskiej, Narutowicza i Aleksandrowskiej. W tym roku wykonujemy najbardziej wyeksploatowany odcinek torowiska na al. Włókniarzy od ul. A. Struga do Legionów. Ten ponad kilometrowy odcinek zyska nowe torowisko, przystanki i elementy sieci trakcyjnej.

Wykonane zostały wszystkie prace rozbiórkowe, ustawione zostały nowe słupy trakcyjne, oraz wykonano podbudowę i drenaż torowiska. Obecnie trwają prace przy montażu nowego torowiska. Na pierwszym odcinku od Legionów ułożyliśmy już nowe szyny. Przed nami jeszcze szereg prac przy budowie torowiska, oraz wykonanie peronów przystankowych przy ul. Legionów. Nowe perony będą podwyższone, wydłużone, wyposażone w elementy dla osób niepełnosprawnych, oraz wiaty i tablice informacji pasażerskiej. Tramwaje na swoje trasy wrócą po wakacjach.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Łódź
torowisko
budowa
tor
infrastruktura
  • Marcin Michał Macha – 29.07.2019

    Oraz przy zwijaniu torowiska i kasacji zbędnego taboru xD

  • Mateusz Włodarczyk – 29.07.2019

    Gdzie zwijają ? Chyba remontuja

  • Kevin Kramer – 29.07.2019

    łał. Remontują, aby tramwaje jeździły co 15 minut (dawniej jeźdxiły co 7,5 min). Nic, tylko dziękować POsprzedajnikom.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.