TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Łódź buduje … podziemną ulicę
TransInfo.pl - Opublikowano: 04.03.2019 13:39:27
Łódź buduje … podziemną ulicę (foto: UMŁ)

Rozpoczyna się budowa podziemnej ulicy w Nowym Centrum Łodzi. Wykonawca przygotowuje już zaplecze budowy i wkrótce rozpoczną się prace.

Rozpoczyna się budowa podziemnej ulicy w Nowym Centrum Łodzi. Wykonawca przygotowuje już zaplecze budowy i wkrótce rozpoczną się prace.

Podziemna ulica znajdzie się na poziomie 6 metrów pod powierzchnią gruntu. Ulica ta będzie składała się z dwóch poziomów. Pod ziemią powstanie jezdnia dla samochodów, nad nią będzie przyjazna dla mieszkańców przestrzeń z ławkami i drzewami.

Droga będzie biegła między EC1 a działką, którą za ponad 85 mln zł kupiła firma Ghelamco. Niemal dokładnie w śladzie obecnej ulicy Hasa. Rampa zjazdowa, którą dostaniemy się do podziemnej ulic, będzie znajdowała między budynkami zakładu energetycznego a biurowcem mBanku.

Podziemną ulicą dojedziemy do ronda, które znajduje się pod al. Rodziny Scheiblerów. Po drodze wykonanych zostanie siedem zjazdów, którymi będą obsługiwane biurowce z podziemnymi parkingami realizowane przez prywatnych inwestorów. Dostaniemy się nią również do parkingu, który powstanie pod rynkiem NCŁ. Jego projekt również jest przygotowywany w ramach tego zadania. Natomiast budowa zaplanowana jest w kolejnym etapie.

Prace rozpoczną się od przebudowy infrastruktury podziemnej, która koliduje z planowaną inwestycją. Następnie budowane będą ściany szczelinowych. Roboty rozpoczną się od strony ulic Kilińskiego i będą sukcesywnie przesuwać się w kierunku al. Rodziny Scheiblerów – mówi Mariusz Sołtysiak, przedstawiciel wykonawcy.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Łódź
budowa
ulica
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.