TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Łódź – 2 tys. rowerów miejskich w 2020 roku
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 17.06.2019 18:12:06
Zdj. Z archiwum Nextbike Polska

Około 2 tys. rowerów w 200 stacjach – tak ma wyglądać Łódzki Rower Publiczny w 2020 roku. W lipcu miasto ogłosi przetarg na nowego operatora wypożyczalni, który poprowadzi system przez cztery lata.

Około 2 tys. rowerów w 200 stacjach – tak ma wyglądać Łódzki Rower Publiczny w 2020 roku. W lipcu miasto ogłosi przetarg na nowego operatora wypożyczalni, który poprowadzi system przez cztery lata.

Obecnie Łódzki Rower Publiczny liczy 1584 rowery i 157 stacji. Jego operatorem od kwietnia 2016 roku jest firma Nextbike Polska. W lipcu miasto ogłosi przetarg na nowego dostawcę wypożyczalni rowerów miejskich. W 2020 roku łódzka wypożyczalnia ma składać się z około 2 tys. rowerów i 200 stacji. Obok standardowych rowerów pojawią się również rowery transportowe i tandemy.

Rozbudowa systemu i rowery w nowych dzielnicach

- Łódzki Rower Publiczny cieszy się olbrzymią popularnością i z roku na rok bije rekordy wypożyczeń. Dotychczasowa umowa dobiega końca. Przygotowując się do kolejnej chcemy go rozbudować, aby mogli z niego korzystać mieszkańcy kolejnych osiedli – mówi Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi

Część łódzkich dzielnic, takich jak Widzew, Retkini, Radogoszcz i Teofilów, dostanie więcej rowerów. Stacje pojawią się również w dzielnicach, których do tej pory nie obejmował system wypożyczalni.

Nowy przetarg w lipcu

Miasto planuje ogłosić przetarg na nowego operatora Łódzkiego Roweru Miejskiego w lipcu. Nowa umowa ma być ważna przez cztery lata.

- Wiemy, z których stacji łodzianie korzystają najczęściej i w których rejonach miasta ich brakuje. Będziemy to wszystko brali pod uwagę, pamiętając jednocześnie, aby system był spójny – mówi Bartosz Domaszewicz, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej wŁodzi.

Rozwój ŁRM

System ŁRP został uruchomiony 30 kwietnia 2016 r. ze 100 stacjami i tysiącem rowerów.W ramach budżetu obywatelskiego łodzianie zgłosili pomysły nakolejne lokalizacje. W2017r. w ramach zadania uzupełniającegopowstało47 dodatkowych stacji.Do systemu włączono równieżstacje sponsorskie. Od początku istnienia systemu rowerywypożyczano ponad 5 mln razy, aa systemie zarejestrowanych jest ponad 130 tys. użytkowników – informuje oficjalna strona internetowa Łodzi.

Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Łódź
rower miejski
przetarg
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.