TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Linie Tramwajów Śląskich nr 5 i 30 przerwane
InfoTram.pl - Opublikowano: 12.03.2018 08:23:10
Linie Tramwajów Śląskich nr 5 i 30 przerwane (foto: TŚ)

Od początku lutego trwały prace przygotowawcze do remontu mostu nad potokiem Julka w rejonie granicy Bytomia i Zabrza. Od poniedziałku, 12 marca 2018 r. tramwajowe linie nr 5 i 30 zostaną przerwane, wprowadzona zostanie komunikacja zastępcza.

Od początku lutego trwały prace przygotowawcze do remontu mostu nad potokiem Julka w rejonie granicy Bytomia i Zabrza. Od poniedziałku, 12 marca 2018 r. tramwajowe linie nr 5 i 30 zostaną przerwane, wprowadzona zostanie komunikacja zastępcza.

W związku z rozpoczęciem prac przy wymianie przęsła mostu nad potokiem Julka trasa obu linii zostanie przerwana do odwołania. Od poniedziałku 12 marca 2018 r. zmieni się organizacja ruchu tramwajów:

tramwaje linii nr 5 kursować będą w relacji: Zabrze Zaborze pętla Lompy – Zabrze Biskupice pętla,

tramwaje linii nr 30 kursować będą w relacji: Bytom pl. Sikorskiego – Bytom Bobrek Osiedle pod Brzozami; linia obsługiwana będzie taborem dwukierunkowym (w pojedynczych kursach realizowanych na trasie Gliwice zajezdnia – Bytom pl. Sikorskiego linia oznaczona będzie jako 59),

uruchomiona zostanie linia nr 0 kursująca tylko w dni robocze w relacji: Katowice pl. Wolności – Chorzów Stadion Śląski,

uruchomiona zostanie przez KZK GOP autobusowa komunikacja zastępcza oznaczona symbolem T-5 kursująca w relacji: Bytom Bobrek Ratusz – Zabrze Biskupice Zamkowa.

Zadanie pn. "Przebudowa obiektu mostowego nad potokiem Julka w Zabrzu wraz z torowiskiem do przejazdu przez ul. Stara Cynkownia w Bytomiu" jest elementem "Zintegrowanego projektu modernizacji i rozwoju infrastruktury tramwajowej w Aglomeracji Śląsko – Zagłębiowskiej wraz z zakupem taboru tramwajowego" współfinansowanego przez Unię Europejską. Głównym wykonawcą prac jest firma TOR-KRAK, która ma zrealizować zadanie do 10.07.2018 r. Wartość tego zadania to niespełna 3,5 mln zł netto.Sprawdź też:
Tramwaje Śląskie
linia
remont

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.