TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Lidzbark Warmiński ponawia zakup elektrobusów. Dłuższa dostawa
INFOBUS.PL - Opublikowano: 22.01.2020 14:00:52
fot. wikipedia

Lidzbark Warmiński długo nie zwlekał z ogłoszeniem nowego przetargu na dostawę elektrobusów i ładowarek do nich. Dziś ruszyło drugie postępowania zakupowe. I teoretycznie ma ono większe szanse na powodzenie.

Lidzbark Warmiński długo nie zwlekał z ogłoszeniem nowego przetargu na dostawę elektrobusów i ładowarek do nich. Dziś, 22 stycznia ruszyło drugie postępowania zakupowe. I teoretycznie ma ono większe szanse na powodzenie. A to za sprawą dłuższego terminu dostawy.

Przypomnijmy, że poprzedni przetarg zakończył się unieważnieniem 16 stycznia. Powód? Brak ofert. Nikt bowiem nie chciał przystać na wymagany przez miasto termin dostawy. W Lidzbarku wymagali bowiem, aby elektryczne "dziewiątki" oraz urządzenia do ich ładowania były dostarczone i uruchomione do końca sierpnia.

Nie czekaliśmy długo na nowy przetarg. Dziś, po sześciu dniach od zakończenia poprzedniego postępowania pojawiło się nowe. Większość pozostała bez zmian, poza jednym istotnym szczegółem. Ale o tym za chwilę.

Zakres bez zmian
Przedmiotem zamówienia jest dostawa dwóch autobusów elektrycznych wraz z infrastrukturą do Gminy miejskiej Lidzbark Warmiński. Zadanie odbywa się w ramach realizacji projektu pn "Rozwój mobilności i transportu publicznego Gminy miejskiej Lidzbark Warmiński". Przedmiot zamówienia obejmuje:

  • dostawę 2 szt. fabrycznie nowych, niskopodłogowych autobusów elektrycznych,
  • dostawę i montaż infrastruktury ładującej (2 szt. ładowarek typu półszybkiego i 2 szt. ładowarek typu wolnego),
  • dostawę aplikacji informacji pasażerskiej

Słów kilka o samych elektrobusach. Ma to być jednoczłonowa konstrukcja klasy MIDI przeznaczona do wykonywania przewozów w publicznej komunikacji miejskiej. Pojazdy muszą być dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Każdy z nich musi umożliwiać podróż przynajmniej 50 pasażerom, w tym nie mniej niż 26 na miejscach siedzących. Min. dwa fotele mają być dostępne z niskiej podłogi. Dostęp na pokład ma być zapewniony przez dwa wejścia w układzie 1-2-0.

Napęd ma być oparty na jednym lub dwóch silnikach trakcyjnych o łącznej mocy 120 kW. Pojazdy mają być wyposażone w baterie trakcyjne o pojemności min. 150 kWh. Ich pełne naładowanie ma zająć nie więcej niż sześć godzin. Proces ładowania baterii będzie się odbywał przez złącze plug-in.

Całe zamówienie ma zostać zrealizowane do 2 listopada 2020 r. To o dwa miesiące więcej w porównaniu z pierwszym podejściem. I w teorii powinno dać jedną ofertę, choć nawet jeśli to niekoniecznie będzie ona tania.

Formalności
Czekając na omówienie SIWZ do warunków formalnych postępowania. Minimalny poziom zdolności finansowej oferenta miasto określiło na minimum 4 mln PLN. Na taką samą sumę musi on wykazać także posiadanie ubezpieczenia. Warunek doświadczenia w Lidzbarku uznają za spełniony jeżeli uczestnik przetargu wykaże, że w ciągu ostatnich trzech lat wykonał co najmniej jedną dostawę obejmującą minimum dwa fabrycznie nowe autobusy elektryczne oraz jeden komplet do ładowania. Oferty należy zabezpieczyć wadium w wysokości 50 000 PLN.

Termin składania ofert mija 27 lutego. Ich ocenie posłużą dwa kryteria, które nie uległy zmianom. Cena ma 60% wagi. Do 40% można wywalczyć dzięki odpowiednio korzystnym dla miasta warunkom gwarancji.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
tabor
Lidzbark Warmiński
elektrobus
ładowarka
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.