TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Lidzbark Warmiński bez ofert na 2 elektrobusy
INFOBUS.PL - Opublikowano: 16.01.2020 16:00:23
fot. wikipedia

Lidzbark Warmiński chce uruchomić komunikację miejską. I od razu jest pewne, że będzie ona bezemisyjna. Jest tylko jedno ale. Miasto będzie jeszcze raz musiało poszukać dostawcy dwóch elektrobusów klasy MIDI.

Lidzbark Warmiński chce uruchomić komunikację miejską. I od razu jest pewne, że będzie ona bezemisyjna. Jest tylko jedno ale. Miasto będzie jeszcze raz musiało poszukać dostawcy dwóch elektrobusów klasy MIDI.

Zakres
Przedmiotem zamówienia była dostawa dwóch autobusów elektrycznych wraz z infrastrukturą do Gminy miejskiej Lidzbark Warmiński. Zadanie odbywa się w ramach realizacji projektu pn "Rozwój mobilności i transportu publicznego Gminy miejskiej Lidzbark Warmiński".

Przedmiot zamówienia obejmował:

  • dostawę 2 szt. fabrycznie nowych, niskopodłogowych autobusów elektrycznych
  • dostawę i montaż infrastruktury ładującej (2 szt. ładowarek typu półszybkiego i 2 szt. ładowarek typu wolnego)
  • dostawę aplikacji informacji pasażerskiej

Słów kilka o samych elektrobusach. Miały to być jednoczłonowe konstrukcje klasy MIDI przeznaczone do wykonywania przewozów w publicznej komunikacji miejskiej. Pojazdy muszą być dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Każdy z nich musiał umożliwiać podróż przynajmniej 50 pasażerom, w tym nie mniej niż 26 na miejscach siedzących. Min. dwa fotele miały być dostępne z niskiej podłogi. Dostęp na pokład miał być zapewniony przez dwa wejścia w układzie 1-2-0.

Napęd miał być oparty na jednym lub dwóch silnikach trakcyjnych o łącznej mocy 120 kW. Pojazdy miały być wyposażone w baterie trakcyjne o pojemności min. 150 kWh. Ich pełne naładowanie miało zająć nie więcej niż sześć godzin. Proces ładowania baterii miał odbywać się przez złącze plug-in.

Krótki termin? Ofert brak
Całe zamówienie miało zostać zrealizowane do końca sierpnia 2020 r.

I zapewne to termin dostawy był problematyczny. Bo dziś, 16 stycznia miasto unieważniło przetarg. Powodem był brak ofert. Można by wskazać jeszcze kilka innych elementów, które w nowym przetargu należałoby poprawić.

W tej chwili jedno jest pewne. Termin realizacji musi zostać wydłużony.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
tabor
Lidzbark Warmiński
elektrobus
ładowarka
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.