TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Lepszy Gdańsk proponuje tramwaje dwusystemowe dla Gdańska
- Opublikowano: 06.08.2018 16:30:31
Lepszy Gdańsk proponuje tramwaje dwusystemowe dla Gdańska (źródło: Lepszy Gdańsk)

Tramwaj dwusystemowy to taki pojazd, który pojedzie zarówno po torach tramwajowych, jak i kolejowych. Takich pojazdów dla Gdańska chce Lepszy Gdańsk.

Tramwaj dwusystemowy to taki pojazd, który pojedzie zarówno po torach tramwajowych, jak i kolejowych. Takich pojazdów dla Gdańska chce Lepszy Gdańsk.

Jak podaje jest to system rozpowszechniony w Niemczech (w siedmiu aglomeracjach) i stąd zwany czasem jako system Karlsruhe. W Polsce bylibyśmy z takim pomysłem pierwsi. Bo Lepszy Gdańsk to także Gdańsk innowacyjny.

Podczas zeszłotygodniowej konferencji Lepszy Gdańsk zaproponował dwie linie w powyższym systemie, do rozważenia w przyszłości:

1. Ujeścisko (nowa zajezdnia)-Migowo-Piecki-SKM Politechnika (węzeł integracyjny)-Kolonia-Nowy Port z powiązaniem z promem na Westerplatte

2. Ujeścisko-Migowo-Brętowo PKM-Niedźwiednik PKM-Strzyża - PKM-Oliwa

Powyższe propozycje to wyłącznie koncepcja, przyszłościowy projekt do dyskusji. Jak pokazuje sondaż na portalu Trójmiasto.pl (47% za), są zwolennicy takich śmiałych rozwiązań. Myślimy o Gdańasku 2018, 2019 roku, ale również o przyszłych dekadach rozwoju naszego miasta – podaje Lepszy Gdańsk.

Pomysł ciekawy, ale czy realny. Do tego potrzebna byłaby współpraca samorządów z PKP. A przykład trójmiejskiej SKM-ki pokazuje, że wcale nie jest to łatwe.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Gdańsk
 • Adam Tomasz Miałczyński – 06.08.2018

  budowa nowej linii tramwajowej oraz nowej zajezdni idzie pełną parą! https://youtu.be/0025rDbC2Uo

 • Krzysztof Kasperski – 06.08.2018

  To jest super ale trzeba pomysleć o wysokich peronach w mieście na przystankach „tramwajowych” bo są one wyższe niż przy tramwajach tradycyjnych

 • Igor Należniak – 06.08.2018

  No na pewno mogą zapomnieć przy obecnych przepisach. ;)

 • Adam Mazur – 06.08.2018

  Tramwaj dwusystemowy xD

 • Artur Wawa – 06.08.2018

  akurat mija ok. 20-sta rocznica nieudanego krakowskiego zamówienia na jeden wagon dwusystemowy. 20 lat to za mało by powstały uregulowania prawne dla takiego tramwaju

 • Dariusz Wenta – 06.08.2018

  Skąd się biorą ci eksperci

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.