TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

LEO Express ponownie jeździ do Polski. Od wakacji codziennie
InfoRail.pl - Opublikowano: 26.03.2019 09:29:48 1 komentarz
LEO Express ponownie jeździ do Polski. Od wakacji codziennie (foto: LE)

Leo Express poinformował o wznowieniu swojego weekendowego połączenie kolejowego z Krakowa do Ostrawy i Pragi oraz z powrotem.

Leo Express poinformował o wznowieniu swojego weekendowego połączenie kolejowego z Krakowa do Ostrawy i Pragi oraz z powrotem.

Pociągi zaczną kursować na tej linii codziennie od 28 czerwca 2019 do 2 września 2019. Po tym okresie połączenie weekendowe powróci. Czeska firma pozostaje na razie jedynym prywatnym przewoźnikiem kolejowym w transporcie pasażerskim w Polsce.

Po raz kolejny wyjeżdżamy naszymi pociągami z Krakowa do Czech i z powrotem. Od połowy roku pasażerowie będą mogli podróżować do Ostrawy, Ołomuńca lub Pragi i z powrotem każdego dnia. Niestety, będziemy musieli przerwać codzienną operację z powodu dalszych napraw na polskich torach - powiedział Emil Sedlařík, rzecznik Leo Express.

Leo Express uruchomił połączenie z Krakowem w 2014 roku autobusami dowożącymi podróżnych do połączeń kolejowych z Bohumina. Pierwszy pociąg Leo Express odwiedził polskie tory 20 lipca 2018 roku. Ze względu na remonty polskich torów i wydłużony czas przejazdu połączenie musiało zostać tymczasowo zawieszone na okres od 9 października do 30 listopada 2018. W tym czasie połączenie zostało zastąpione transportem autobusowym. Kolejna przerwa z tych samych powodów trwała od 7 stycznia do 22 marca 2019. Teraz połączenie weekendowe zostało wznawione.

Od 28 czerwca 2019 roku do 2 września 2019 roku pociągi Leo Express będą kursować codziennie. Po tym okresie połączenia znowu zostaną zmienione ze względu na naprawy torów na weekendowe. Naszym celem jest zaoferowanie pasażerom codziennych połączeń kolejowych do Polski i z powrotem. Planujemy rozszerzyć te połączenia na Ukrainę, gdzie obecnie kursujemy naszymi autobusami. Bez napraw na polskich torach pojedziemy codziennie bez żadnych przerw w kursowaniu. Od początku operacji pracujemy nad dalszym rozwojem naszych usług w Polsce. Ogłosiliśmy przedłużenie obecnych połączeń, w czasie przeprowadzania kolejnych naszych działań – wyjaśnia Emil Sedlařík.

Firma Leo Express wnosi do Polski wysoki komfort podróży, z którego klienci korzystają już na linii autobusowej do Krakowa oraz na linii autobusowej z Warszawy do Wiednia czy linii minibusów na lotnisko w Katowicach. Pasażerowie mogą korzystać z połączenia Wi-Fi, przekąsek oraz mają do dyspozycji przyjazny personel pokładowy, a bilety zakupione online nie muszą być drukowane. Cena biletów między Pragą, a Krakowem rozpoczyna się już od 19 złotych.

Przystanki pociągu w Czechach to: Praha dworzec główny, Praha – Libeň, Kolín, Pardubice, Zábřeh na Moravě, Olomouc, Přerov, Hranice na Moravě, Suchdol nad Odrou, Studénka, Ostrava – Svinov, Ostrava Main Station, Bohumín.

Przystanki pociągu w Polsce to: Zebrzydowice, Pszczyna, Tychy, Katowice, Mysłowice, Jaworzno, Trzebinia, Krzeszowice, Kraków.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
LEO Express
Kraków
Praga
  • kolejFAN – 27.03.2019

    Ostrava Main Station ? chyba raczej Ostrava Hln

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.