TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Legnicki Rower Miejski ruszy w sezon 2019
InfoBike.pl - Opublikowano: 29.03.2019 12:30:01
Legnicki Rower Miejski od 1 kwietnia w sezon 2019

Legnicki Rower Miejski startuje 1 kwietnia z nowymi stacjami i 134 rowerami.

W poniedziałek (1 kwietnia) po raz pierwszy w tym roku będziemy mogli skorzystać z rowerów miejskich w Legnicy. Rozpoczyna się trwający osiem miesięcy sezon. Do dyspozycji będzie więcej stacji i rowerów.

Nowe stacje rowerowe zostaną uruchomione przy skrzyżowaniach Chojnowskiej i Krótkiej, Złotoryjskiej i Asnyka oraz Piłsudskiego i Karkonoskiej. System zostanie również rozbudowany o 24 nowe pojazdy. Łącznie będzie 134 rowerów, w tym dziecięce (można je wypożyczać i zwracać na stacji przy pl. Wilsona), tandemy i familijne typu cargo.

- Rozbudowa Legnickiego Roweru Miejskiego zagwarantowana została w umowie z miastem. W sierpniu ubiegłego roku uruchomiliśmy dodatkową stację, która powstała przed Centrum Handlowym Auchan Legnica, zarządzanym przez Ceetrus Polska. W tym roku uruchomimy kolejne trzy stacje. Pracujemy nad pozyskaniem nowych partnerów, którzy zechcą uczestniczyć w dalszym rozwoju Legnickiego Roweru Miejskiego – mówi Robert Lech, prezes Nextbike Polska.

- Legniczanie bardzo polubili Legnicki Rower Miejski, który już na trwałe wpisał się w nasz krajobraz. Liczymy, że w tym roku padnie kolejny rekord wypożyczeń. Będziemy nadal rozwijać ten przyjazny środowisku i zdrowiu środek transportu. I oczywiście budować nowe ścieżki rowerowe – dodaje prezydent Tadeusz Krzakowski.

Legnickie zasady

Zasady korzystania z Legnickiego Roweru Miejskiego pozostają bez zmian. Pierwsze 15 minut każdego wypożyczenia nadal będzie bezpłatne, za pierwszą i drugą godzinę zapłacimy po złotówce, za trzecią 2 zł, a za czwartą i każdą następną po 4 zł.


Aby wypożyczyć rower, wystarczy zarejestrować się w systemie (posiadacze aktywnych kont Nextbike nie muszą tego robić) poprzez terminal, aplikację mobilną Nextbike lub na stronie rower.legnica.eu. Rower wypożyczamy poprzez terminal umiejscowiony przy każdej stacji lub aplikację Nextbike. Wystarczy postępować zgodnie z instrukcjami.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
rower miejski
Legnica
NextBike
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.