TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Ładowarki Webasto - na razie do samochodów osobowych
InfoBus.pl - Opublikowano: 23.01.2020 10:00:00
Ładowarki Webasto - na razie do samochodów osobowych

Webasto korzysta w swoich inteligentnych stacjach ładowania z technologii eSIM firmy G+D Mobile Security oraz łączności firmy POST Luxembourg.

Webasto korzysta w swoich inteligentnych stacjach ładowania z technologii eSIM firmy G+D Mobile Security oraz łączności firmy POST Luxembourg.

Webasto, jeden ze 100 największych dostawców dla branży motoryzacyjnej, uruchomił inteligentną sieć połączonych ze sobą za pomocą Internetu, ściennych ładowarek do samochodów elektrycznych - Webasto Live. Rozwiązanie eSIM od firmy G+D Mobile Security zapewnia bezpieczne zarządzanie powiązanymi usługami cyfrowymi, a POST Luxembourg - globalną, mobilną łączność stacjom ładowania.

Webasto Live

Proces ładowania samochodu elektrycznego za pomocą Webasto Live, dzięki funkcji łączności, można kontrolować za pośrednictwem aplikacji lub Portalu Ładowania. Umożliwia on między innymi zdalną obsługę i aktualizowanie systemu online. Oprócz interfejsów LAN i WLAN, połączenie z Internetem jest również możliwe za pośrednictwem modemu 4G. Aby bezpiecznie i globalnie zarządzać powiązanymi funkcjami łączności, Webasto Live jest wyposażona w technologię eSIM od G+D Mobile Security, opartą na wstępnych subskrypcjach POST Luxembourg.

Tak zwany eSIM, dostarczany przez G+D Mobile Security jest fabrycznie instalowany w stacjach ładowania, gwarantując dzięki zainstalowanym certyfikatom bezpieczeństwa, bezpieczną komunikację pomiędzy stacją ładowania, mobilnymi aplikacjami w smartfonach i opartym na chmurze centrum danych Webasto. Ponadto, eSIM umożliwia stacjom ładowania elastyczne korzystanie z profili różnych operatorów sieci. W celu udostępniania usługi, Webasto korzysta z platformy zarządzania AirOn eSIM firmy G+D Mobile Security. POST Luxembourg jest początkowym dostawcą Internetu dla stacji ładowania. Jednakże w razie potrzeby, technologia eSIM umożliwia bezprzewodowe korzystanie z usług innych operatorów. Dzięki temu Webasto spełnia lokalne wymagania, jak krajowe przepisy dotyczące roamingu, bez zwiększania liczby wariantów produkowanych urządzeń. Z drugiej strony, dzięki znormalizowanej karcie SIM, końcowi użytkownicy zawsze korzystają z bezpiecznej komunikacji i mają możliwie najlepsze w danym kraju lub wybrane przez siebie połączenie. POST Luxembourg ma umowy roamingowe ze wszystkimi europejskimi operatorami sieci komórkowych i może zagwarantować bezproblemowy zasięg sieci.

Mówią obie strony

"Jako długoletni partner branży motoryzacyjnej, Webasto produkuje również rozwiązania ładowania zgodne z najwyższymi normami i standardami jakości", mówi Heike Niehues, odpowiedzialna w Webasto za rynek wtórny. "W kwestii integracji eSIM z Webasto Live polegamy na wiedzy sprawdzonych specjalistów do spraw bezpieczeństwa, transferując sprawdzoną jakość i niezawodność Webasto do naszych cyfrowych rozwiązań dla elektromobilności."

"Dzięki naszym rozwiązaniom zapewniamy, że wysoce złożone procedury bezpieczeństwa są postrzegane przez końcowych użytkowników jako szybkie i łatwe w użyciu", mówi Bernd Müller, szef działu łączności i urządzeń w G+D Mobile Security. "Dzięki temu, producenci inteligentnych urządzeń oraz dostawcy usług cyfrowych mogą w pełni skoncentrować się na funkcjach i innowacjach. Najlepszym tego przykładem jest najnowocześniejsza stacja ładowania Webasto".

"POST Luxembourg skupia się przede wszystkim na międzynarodowej łączności M2M/IoT, dbając o aplikacje, mające dla niej krytyczne znaczenie. Rynek stacji ładowania stale rośnie, a POST Luxembourg jest bardzo zadowolony z bycia partnerem Webasto w zakresie łączności oraz ukończenia jednego z pierwszych projektów eSIM, wspólnie z G+D Mobile Security", mówi Klaus Fuchs, Szef Departamentu Sprzedaży Międzynarodowej dla Przedsiębiorstw w POST Luxembourg.

Grupa Webasto

Grupa Webasto jest światowym partnerem w zakresie innowacyjnych systemów dla niemal wszystkich producentów samochodów i zalicza się do 100 największych dostawców tego sektora. Portfolio produktów firmy obejmuje szeroką gamę systemów dachowych i grzewczych dla każdego typu pojazdu i wszystkich typów napędu, a także systemy akumulatorów i rozwiązania w zakresie ładowania. Ponadto Webasto ma silną pozycję na rynku wtórnym, oferując dealerom i klientom końcowym indywidualne rozwiązania i usługi związane z zarządzaniem komfortem cieplnym i elektromobilnością.

W roku 2018 grupa Webasto wygenerowała sprzedaż w wysokości ponad 3,4 mld EUR przy zatrudnieniu ponad 13.000 pracowników. Koncern ma obecnie ponad 50 oddziałów na całym świecie (z tego ponad 30 zakładów produkcyjnych). Siedziba firmy, utworzonej w 1901 roku, mieści się w Stockdorfie koło Monachium (Niemcy).Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
ładowarki
Webasto
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.