TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Kwiaty na stołecznych pętlach
ZTM TransInfo.pl - Opublikowano: 05.04.2019 11:20:23
Kwiaty na stołecznych pętlach (foto: ZTM)

Tej wiosny na pętlach autobusowych i tramwajowych znowu kwitną tysiące krokusów, żonkili i tulipanów. W tym kolorowym zestawie są też różnobarwne bratki i stokrotki.

Tej wiosny na pętlach autobusowych i tramwajowych znowu kwitną tysiące krokusów, żonkili i tulipanów. W tym kolorowym zestawie są też różnobarwne bratki i stokrotki.

Ukwiecanie pętli komunikacji miejskiej ma dość młodą historię. Opieka nad terenami zieleni na krańcowych przystankach została w 2017 roku przydzielona Zarządowi Oczyszczania Miasta. Wtedy to w ramach programu rozwoju zieleni powstał projekt ukwiecenia. Projektantkami tych dekoracji są ekspertki od roślin z Zarządu Oczyszczania Miasta – Alina Kulińska oraz Marta Kucińska.

Dobór gatunków, które będą dekorowały pętle, jest zgodny ze sztuką ogrodniczą i dokładnie przemyślany – tłumaczy Marta Kucińska. – Kwiaty, oprócz tego, że powinny mieć wysokie walory estetyczne, muszą być – zwłaszcza te wiosenne – odporne na warunki atmosferyczne, szczególnie na niskie temperatury. Ponadto, aby tworzyły spójną kompozycję, rośliny trzeba dobierać także pod kątem podobnych wymagań dotyczących składu gleby, wilgotności czy siły nasłonecznienia.

Kwietne kompozycje mają nie tylko walory dekoracyjne, są też nośnikiem treści. Przy użyciu tego wdzięcznego materiału można akcentować aktualne wydarzenia.

W ubiegłym roku, w 100-lecie odzyskania niepodległości, Warszawa jako stolica wolności organizująca wiele ważnych przedsięwzięć, także biało-czerwonymi kwietnikami na pętlach wpisała się w obchody rocznicy.

Jesienią na pętli przy al. Wilanowskiej, na Szczęśliwicach i Witolinie zostało posadzonych niemal 3 tysiące róż i berberysów. Najbliższe wyzwanie to więcej zieleni na pętli przy Dworcu Centralnym, gdzie wiosną zostanie zasadzonych 500 krzewów róż, hortensji i śnieguliczek.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Warszawa
pętla
przystanek
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.