TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Kujawy: Na 80 skontrolowanych autobusów - 5 z zakazem
- Opublikowano: 09.04.2019 12:00:51
Kujawy: Na 80 skontrolowanych autobusów - 5 z zakazem

Regularne linie autobusowe pod kontrolą kujawsko-pomorskiej ITD

Ponad 80 skontrolowanych autobusów i 5 pojazdów z zakazem dalszej jazdy (6%) – to efekt działań przeprowadzonych przez bydgoskich inspektorów ITD. W trakcie dwudniowych kontroli sprawdzano autobusy komunikacji podmiejskiej i międzymiastowej.

Wzmożone działania kujawsko – pomorscy inspektorzy transportu drogowego przeprowadzili na terenie Bydgoszczy, Torunia i Włocławka. Kontrole pojazdów komunikacji podmiejskiej i międzymiastowej prowadzone były na przystankach końcowych.

Inspektorzy sprawdzali stan techniczny pojazdów, trzeźwość kierowców, a także zadymienie spalin. Skontrolowano 83 autobusy. Wszystkie pojazdy zostały skierowane przez inspektorów do Okręgowych Stacji Kontroli Pojazdów, gdzie oceniono stan najważniejszych układów: hamulcowego, kierowniczego, jezdnego, zawieszenia i oświetlenia.

W 5 pojazdach stwierdzono m.in.: nadmierną korozję elementów kratownicy, usterki układów hamulcowych i zawieszenia oraz wycieki paliwa zagrażające powstaniem pożaru. Pojazdy zostały natychmiast wycofane z ruchu drogowego, a wobec przewoźnika i osoby zarządzającej operacjami transportowymi w firmie wszczęto postępowania administracyjne o nałożenie kar pieniężnych za dopuszczenie do wykonywania przewozu drogowego pojazdem posiadającym niebezpieczną usterkę techniczną, która mogła stanowić zagrożenie dla pasażerów.

W trakcie prowadzonych działań kontrolnych nie stwierdzono natomiast przypadków prowadzenia pojazdów w stanie po użyciu alkoholu.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
kontrola
ITD
Kujawsko-Pomorskie
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.