TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Kto odnowi olsztyńską zajezdnię trolejbusów?
OLSZTYN.WM.PL - Opublikowano: 28.03.2018 14:29:47

Jest pięciu chętnych na adaptację byłej zajezdni trolejbusowej w Olsztynie

Jak informuje Olsztyński Portal Informacyjny - jest pięciu chętnych na adaptację byłej zajezdni trolejbusowej w Olsztynie. Jednak tylko jedna oferta zmieściła się w budżecie, jaki przeznaczyło miasto.

Do przetargu na adaptację zajezdni trolejbusowej na cele Muzeum Nowoczesności stanęło pięć firm. Władze Olsztyna przeznaczyły na ten cel nieco ponad 2 mln 50 tys. zł. Tylko jedna oferta zmieściła się w tym przedziale. Firma z Olsztyna zaproponowała blisko 2 mln zł. Trzy inne firmy zaoferowały ok. 2 mln 600 tys. zł, a jedna nieco ponad 3 mln zł.

-"Ale drugim kryterium, jakie założyliśmy w przetargu, był okres gwarancji i rękojmi. Oferent, który zaproponował najniższą cenę, nie określił czasu gwarancji — mówi Marta Bartoszewicz, rzeczniczka Urzędu Miasta w Olsztynie. — W związku z tym trwa procedura przetargowa, analizujemy zarówno otrzymane oferty, jak i nasze możliwości finansowe w tym zakresie — dodaje.

Przypomnijmy, że w zakolu Łyny pojawi się plac z fontanną, nowe ławki i parking. A dawna zajezdnia trolejbusowa zostanie odnowiona i stanie się częścią Muzeum Nowoczesności.

Zadanie jest podzielone na dwie części. Pierwsza zakłada rewitalizację dawnej zajezdni przy ul. Knosały. Większa część budynku powstała na przełomie lat 30-40. XX wieku. Później obiekt był rozbudowywany i przebudowywany. Do 1971 r. mieściła się tam zajezdnia trolejbusowa, a po likwidacji tego środka transportu mieściły się tam magazyny. Od kilku lat budynek stoi pusty.

Po remoncie obiekt będzie pełnił funkcję pawilonu wystawowego i stanie się główną siedzibą Muzeum. Druga część zakłada uporządkowanie terenów w rejonie Tartaku Raphaelsohnów między ulicą Knosały, al. Niepodległości i Łyną. Zakończenie inwestycji planowane jest na 31 lipca.WIĘCEJ
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
zajezdnia
trolejbus
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.