TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Krynica Morska – trwa budowa blisko 7 km trasy rowerowej
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 13.03.2019 17:57:07
Zdj. UM Krynica Morska

Trwa budowa trasy rowerowej od Przebrna do Krynicy Morskiej o długości 6,9 km. Promenada Nadmorska ma być gotowa przed sezonem letnim. Inwestycja, która wynosi ponad 6,6 mln zł, jest dofinansowana ze środków Unii Europejskiej.

Trwa budowa trasy rowerowej od Przebrna do Krynicy Morskiej o długości 6,9 km. Promenada Nadmorska ma być gotowa przed sezonem letnim. Inwestycja, która wynosi ponad 6,6 mln zł, jest dofinansowana ze środków Unii Europejskiej.

Prace są gotowe w 40% i są prowadzone zgodnie z harmonogramem. Inwestycja jest realizowana w ramach projektu "Pomorskie Trasy Rowerowe o znaczeniu międzynarodowym R-10 i Wiślana Trasa rowerowa R-9 - partnerstwo Gminy Miasta Krynica Morska" w partnerstwie z Gminą Stegna, Gminą Sztutowo oraz Nadleśnictwem Elbląg. Zakończenie tego etapu połączy w całość trasę rowerową od Przebrna do granicy Państwa w Piaskach.

Jak informuje Urząd Miasta Krynica Morska trwają intensywne roboty budowlane na dwóch odcinkach trasy rowerowej: Przebrno - ul. Marynarzy w Krynicy Morskiej oraz Promenada Nadmorska od portu rybackiego przy ul. Marynarzy do wejścia nr 24 przy Hotelu Continental.

Przy trasie rowerowej powstaną trzy miejsca postojowe dla rowerzystów: Przebrno, Góra Pirata i Piaski Granica. Wykonawcą prac jest POL-GERMANN TOKHEIOM Sp. z o.o. z Gdańska. Wartość umowy wynosi ponad 7,668 mlnotych, z czego 63,7 % jest dofinansowane z Unii Europejskiej.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Krynica Morska
droga
trasa rowerowa
UE
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.