TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Krakowskie tramwaje wrócą na Karmelicką po wakacjach [FILM]
PAP InfoTram.pl - Opublikowano: 03.06.2019 18:16:05
Krakowskie tramwaje wrócą na Karmelicką po wakacjach; fot. UM Kraków

Władze Krakowa podpisały w poniedziałek umowę z firmą ZUE SA na modernizację ul. Karmelickiej w centrum miasta. Wartość umowy wynosi 15,3 mln zł.

Władze Krakowa podpisały w poniedziałek umowę z firmą ZUE SA na modernizację ul. Karmelickiej w centrum miasta. Wartość umowy wynosi 15,3 mln zł.

W ramach umowy wykonany zostanie remont konstrukcji jezdni i torowiska w ciągu ulicy Karmelickiej na odcinku od ul. Rajskiej do Alej Trzech Wieszczów. Jak poinformowało biuro prasowe Urzędu Miasta Krakowa, podpisana umowa zakłada uzyskanie "przejezdności tramwajowej" ulicy, a więc i powrót komunikacji tramwajowej do Bronowic do końca września.

Przebudowa ul. Karmelickiej jest konsekwencją trwającego od września zeszłego roku remontu jezdni i torowiska tramwajowego jej przedłużenia do Bronowic, czyli ulic: Królewskiej, Podchorążych i Bronowickiej. Współfinansowane ze środków unijnych prace mają kosztować 76,9 mln zł i potrwają do września tego roku. Przez ten czas nie kursują tam tramwaje.

Zakres prac

W ramach prac budowlanych zostanie wykonany:

  1. remont konstrukcji jezdni i torowiska w ciągu ul. Karmelickiej,

  2. remont odwodnienia powierzchniowego,

  3. remont nawierzchni skrzyżowań,

  4. wymiana krawężników wraz z regulacją istniejących chodników w niezbędnym zakresie,

  5. remont sieci trakcyjnej, polegający na wymianie przewodów i lin nośnych z osprzętem, przy zachowaniu istniejących konstrukcji wsporczych,

  6. renowacja słupów trakcyjnych poprzez piaskowanie i ponowne malowanie,

  • wymiana elementów małej architektury (słupki blokujące i słupki znaków drogowych).


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Kraków
torowisko
remont
tory
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.