TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Krakowski sposób na blokowanie tramwajów
- Opublikowano: 04.02.2019 14:03:53 4 komentarze
Krakowski sposób na blokowanie tramwajów (foto: MPK)

Zatrudnienie osoby, która "kontrolowałaby" parkowanie samochodów na ul. Długiej w Krakowie, proponuje radny Łukasz Wantuch z Klubu Przyjazny Kraków.

Zatrudnienie osoby, która "kontrolowałaby" parkowanie samochodów na ul. Długiej w Krakowie, proponuje radny Łukasz Wantuch z Klubu Przyjazny Kraków.

W poniedziałek radny rozpoczął nieoficjalne, prywatne sprawdzanie miejsc postojowych.

"Rocznie tramwaje na ul. Długiej zatrzymują się ok. 130 razy z powodu źle zaparkowanych samochodów. Niektórzy parkują dłużej niż pozwala im na to wykupiony bilet. Niektórzy zatrzymują się na przystankach. Nigdzie indziej w mieście tak nie ma" - powiedział Wantuch.

W ramach akcji radnego do piątku dwie osoby, opłacone przez radnego, będą jeździć na rowerach po ul. Długiej i sprawdzać, czy samochody są prawidłowo zaparkowane w zatokach i na poboczach.

Rowerzyści będą też podjeżdżać do aut, które przymierzają się do zaparkowania, i będą prosić kierowców o prawidłowe parkowanie. Kierowcy na ul. Długiej otrzymają także specjalne ulotki z prośbą o właściwe parkowanie.

Krakowski radny proponuje, aby miasto na stałe zatrudniło osobę, która pracowałaby tak, jak wynajęci przez niego w tym tygodniu dwaj rowerzyści - czyli jeździła po ulicy i pilnowała czy kierowcy prawidłowo parkują. "Pokrycie tego etatu mogłoby pochodzić z dodatkowych zysków z parkowania na Długiej" - przekonywał radny.

Urząd Miasta Krakowa nie odpowiedział jednoznacznie, czy zatrudni pracownika proponowanego przez radnego. "Doceniamy zaangażowanie radnego, ale uważamy, że problem należy rozwiązać systemowo" - powiedziała rzeczniczka prasowa prezydenta Krakowa Monika Chylaszek.

Miejski Inżynier Ruchu Łukasz Gryga poinformował PAP, że jest plan, aby przy trzech zatokach przy ul. Długiej stanęły separatory - miałyby one upłynnić ruch tramwajów. Na razie Miejski Inżynier Ruchu czeka na opinię policji i Zarządu Dróg Miasta Krakowa w tej sprawie. Ustawienie separatorów miałoby charakter pilotażowy.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
 • Piotr Garbicz – 04.02.2019

  Krzysiek Bobek Patryk Lis

 • esbek – 04.02.2019

  A wystarczyła by umowa z lawecierzem na odholowanie pojazdów stojących niezgodnie z przepisami. Jedno zdjęcie, że samochód wystaje po za wyznaczoną linię i odbiór pojazdu na parkingu, może być w Świnoujściu. Myślę, że gwarantowało by to 100 procentową skuteczność.

 • Sebastian Rożentalski – 04.02.2019

  Jeżeli dojdzie do zatrudnienia takiej osoby to jej bardzo współczuję.Narażona na wyzwiska i na pobicia.

 • mechanik – 04.02.2019

  Tutaj prosi sie uporządkować prawo i egzekwować przepisy do bólu. Gdyby w ciągu tygodnia kilkunastu łebków musiało pokryć koszty holowania, rzeczywistych kosztów zatrzymania ruchu oraz pokryć koszty wynajęcia taxi dla pasażerów zatrzymanych pojazdów, to. problem by zniknął momentalnie. Niestety, nikomu na tym nie zależy, waadza ma gdzieś utrzymujących ją podatników :(

 • Kaszebe – 05.02.2019

  Oj tak panie Mechanik,oj tak panie Esbek ,do bólu prawdziwe.

 • Combino – 06.02.2019

  @Esbek: zlawetowanie to jedno; drugie (ważniejsze) to maksymalne rozpropagowanie informacji ile to delikwenta w sumie kosztowało ;)

 • Lech Malinowski – 07.02.2019

  Co jest nie tak w zaparkowanych na tym zdjęciu?

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.