TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Krakowscy motorniczowie będą otwierać wszystkie drzwi. Z wyjątkami
InfoTram.pl - Opublikowano: 02.09.2020 09:15:52
Krakowscy motorniczowie będą otwierać wszystkie drzwi. Z wyjątkami (foto: MPK)

Wraca otwieranie wszystkich drzwi w Krakowie.

W związku z opublikowanymi przez Głównego Inspektora Sanitarnego zasadami bezpiecznego korzystania z pojazdów publicznego transportu zbiorowego w trakcie epidemii SARS-CoV-2 w Polsce informujemy, że od czwartku, 3 września prowadzący pojazdy znów będą otwierać drzwi na każdym przystanku – poinformowało MPK Kraków.  

To oznacza, że pasażerowie nie będą już musieli dotykać przycisków, aby wsiąść lub wysiąść z tramwaju czy autobusu. Dotyczy to również przystanków na żądanie, na których prowadzący będą się zatrzymywać bez oczekiwania na sygnał ze strony pasażera.

Jednocześnie zwracamy uwagę, że otwieranie drzwi przez prowadzących jest technicznie możliwe we wszystkich autobusach i większości tramwajów. Nie ma takiej technicznej możliwości w tramwajach typu E1, c3, dwukierunkowych GT8S oraz wagonach N8.

Jednocześnie MPK przypomina, że we wszystkich pojazdach komunikacji miejskiej pasażerowie mają obowiązek zasłania ust i nosa. Przypomina o tym specjalny komunikat głosowy emitowany w tramwajach i autobusach.

W każdym autobusie i tramwaju nadal będzie obowiązywać wydzielona strefa w rejonie kabiny prowadzącego oraz brak możliwości wsiadania i wysiadania pierwszymi drzwiami.

MPK przypomina także, że każdego dnia w pojazdach dezynfekowane są wszystkie elementy, których dotykają pasażerowie, takie jak: przyciski, uchwyty, poręcze, automaty biletowe oraz kasowniki.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MPK Kraków
Kraków
motorniczy