TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Kraków z przetargiem na wiadukt w Batowicach
PAP - Opublikowano: 19.02.2020 17:30:43
Kraków z przetargiem na wiadukt w Batowicach

Miasto otrzymało cztery oferty w przetargu na budowę wiaduktu w Batowicach. Docelowo w jego sąsiedztwie ma powstać cały węzeł przesiadkowy.

Miasto otrzymało cztery oferty w przetargu na budowę wiaduktu w Batowicach. Docelowo w jego sąsiedztwie ma powstać cały węzeł przesiadkowy z przystankiem Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej, pętlą tramwajową i autobusową oraz parkingiem park&ride.

Miasto otrzymało cztery oferty w przetargu na budowę wiaduktu w Batowicach. Docelowo w jego sąsiedztwie ma powstać cały węzeł przesiadkowy z przystankiem Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej, pętlą tramwajową i autobusową oraz parkingiem park&ride.

Cztery firmy złożyły oferty w przetargu na budowę wiaduktu w Batowicach na granicy z Krakowem wraz z towarzyszącym mu układem drogowym, które poprawią dostępność komunikacyjną miasta i ościennych północno-wschodnich gmin. Najtańsza opiewa na 26,5 mln zł.

Skanska najtańsza

Zamawiający, czyli Zarząd Dróg Powiatu Krakowskiego poinformował, że najtańszą ofertę przedstawiła firma Skanska. Pozostali oferenci to: Przedsiębiorstwo Inżynieryjne IMB Podbeskidzie z ceną prawie 30 mln zł, Mota Engil Central Europe z ceną blisko 31 mln zł oraz Berger Bau Polska z ceną ponad 34 mln zł.

Zadanie na styku miasta Krakowa i gminy Zielonki w ciągu drogi powiatowej obejmuje budowę wiaduktu nad torami kolejowymi, łączącego ulice Powstańców i Piasta Kołodzieja w Krakowie z drogą powiatową w Batowicach i Dziekanowicach w gminie Zielonki oraz przyległego układu drogowego: trzech rond i odcinka drogi oraz budowę chodnika i ścieżki rowerowej.

Październik 2021

Dla tej inwestycji gmina Zielonki przygotowała dokumentację i projekt budowlany wraz z pozwoleniem na budowę. Ogłosiła też dwa przetargi na wykonawstwo, lecz ze względu na niewystarczające środki będące w dyspozycji partnerów tej inwestycji - powiatu krakowskiego, miasta Kraków, gminy Zielonki, dofinansowanie deklarowała też gmina Michałowice - partnerzy zadecydowali o niewyłanianiu wykonawcy.

W 2019 r. wniosek o dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych przygotował i złożył powiat Krakowski, który pozyskał ponad 29 mln na tę inwestycję ze środków rządowych, powiat przejął też rolę zamawiającego zadanie. Jego realizacja przewidziana jest do końca października 2021 roku.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
węzeł
Kraków
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.