TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Kraków wyremontował tramwaj dla Norymbergi
MPK InfoTram.pl - Opublikowano: 10.04.2019 10:20:26
Kraków wyremontował tramwaj dla Norymbergi (źródło: MPK Kraków)

Wyremontowany w Krakowie zabytkowy wagon jest już na torach w Norymberdze.

Wyremontowany w Krakowie zabytkowy wagon jest już na torach w Norymberdze.

W czwartek, 4 kwietnia w Norymberdze odbyła się uroczystość oficjalnego przekazania do ruchu zabytkowego wagonu doczepnego o numerze 1023, który został wyremontowany przez pracowników Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Krakowie. Prace nad tym pochodzącym z 1913 roku trwały w Krakowie od września 2016 roku. Zasadnicza część remontu związana m.in. z remontem konstrukcji stalowej, wyposażeniem mechanicznym i lakierowaniem odbyła się w Stacji Obsługi i Remontów przy ul. J. Brożka 3 (przy odbudowie konstrukcji drewnianej współpracowano z zakładem Stryszowski z Wieliczki). Efekty pracy krakowskiej załogi zostały bardzo pozytywnie ocenione w Norymberdze. 

Historyczny wagon w charakterystycznej zielonej barwie wzbogacił kolekcję norymberskiego towarzystwa przyjaciół tramwajów - Freunde der Nürnberg-Fürter Straßenbhan e.v., które posiada w swojej kolekcji już ponad 30 zabytkowych pojazdów.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MPK Kraków
Norymberga
zabytek
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.