TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Kraków walczy z zatorami
- Opublikowano: 19.03.2019 13:41:20
Kraków walczy z zatorami (foto: ZIKiT)

Poniedziałkowe, poranne zatory w rejonie remontowanego torowiska do Bronowic doprowadziły do dużych opóźnień w komunikacji miejskiej.

Poniedziałkowe, poranne zatory w rejonie remontowanego torowiska do Bronowic doprowadziły do dużych opóźnień w komunikacji miejskiej.

Dlatego Zarząd Transportu Publicznego poprosił o współpracę policję, która ma upłynnić ruch na dwóch kluczowych skrzyżowaniach z al. Kijowską.

Zatory na ulicach Lea i Kazimierza Wielkiego odbiły się na regularności kursów autobusów linii 704 i 713, zastępujących tramwaje na czas modernizacji torowiska prowadzącego do Bronowic. Według obserwacji inspektorów ZTP, kluczowe dla poprawy sytuacji jest upłynnienie ruchu na skrzyżowaniach al. Kijowskiej z ul. Kazimierza Wielkiego oraz al. Kijowskiej z ul. Lea. Na tych skrzyżowaniach doszło do kumulacji utrudnień, bo po zamknięciu wylotu z ul. Kazimierza Wielkiego w ul. Smoluchowskiego, na al. Kijowską wjeżdża obecnie niemal dwa razy więcej pojazdów niż poprzednio.

Dlatego od wtorku na wspomnianych skrzyżowaniach pojawią się policjanci sterujący ruchem drogowym, którzy będą starali się tak kierować ruchem, by nie dochodziło do wydłużania się kolejki samochodów na ul. Kazimierza Wielkiego. To ten zator spowodował problemy z wjazdem autobusów z Alej Trzech Wieszczów w prawo w ul. Kazimierza Wielkiego. ZTP zakłada, że praca policjantów oraz rezygnacja części kierowców z wjazdu w ten obszar powinny wystarczyć, by poprawić sytuację uliczną.

Policjanci i straż miejska będą też pilnowali wylotu ulicy Krowoderskiej, aby źle zaparkowane samochody nie utrudniały przejazdu autobusom komunikacji miejskiej, jadącym w stronę Bronowic.

Nie dało się uniknąć tej sytuacji. Z 13 ulic przecinających torowisko do Bronowic w tym rejonie, z powodu remontu zamkniętych jest 11. Utrzymywanie większej liczby skrzyżowań w stanie przejezdności spowodowałoby wydłużenie całego remontu, na co nie można pozwolić. Jesteśmy obecnie w najtrudniejszym okresie modernizacji torowiska, pod względem sytuacji na ulicach.

Za dwa tygodnie sytuacja zmieni się na lepsze, bo wykonawca remontu torowiska udostępni przejazd między ulicami Piastowską i Głowackiego. W ten sposób kierowcy zyskają kolejny kanał w podróżach w relacji północ-południe. W następnych miesiącach otwierane będą kolejne skrzyżowania. Kilka z nich ma być przejezdnych, kiedy rozpocznie się remont skrzyżowania Alej Trzech Wieszczów z ulicami Królewską i Karmelicką.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Kraków
Policja