TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Kraków – trwa akcja Rowerem do pracy
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 19.06.2019 18:09:54
Kraków – trwa akcja Rowerem do pracy

Na początku kwietnia w Krakowie rozpoczęła się kampania rowerowa mająca zachęcać krakowskie podkrakowskie firmy do korzystania z rowerów. Ile firm i pracowników bierze w niej udział?

Na początku kwietnia w Krakowie rozpoczęła się kampania rowerowa mająca zachęcać krakowskie podkrakowskie firmy do korzystania z rowerów. Ile firm i pracowników bierze w niej udział?

"Rowerem do pracy, czyli dom, rower, praca…i tak w kółko" - to pełna nazwa kampanii. Jej organizatorem jest Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Krakowa.

Celem akcji jest zachęcanie krakowskich i podkrakowskich pracowników do korzystania z rowerów podczas codziennych podróży do i z pracy, a w szczególności do rezygnacji z samochodów na rzecz ekologicznych jednośladów.

130 firm i Urząd Miasta Krakowa

W tegorocznej edycji kampanii włączyło się ponad 130 firm. Po raz pierwszy dołączył do niej Urząd Miasta Krakowa. W kwietniu w akcji wzięło ponad 1500 osób, pokonując w sumie ponad 210 000 km. W maju liczba pracowników powiększyła się o około 400.

Średnia frekwencja dojazdów rowerowych, która jest najistotniejszym wskaźnikiem w kampanii, wyniosła w kwietniu powyżej 53%, a w maju (mimo bardzo deszczowej pogody) – blisko 50%. W uznaniu za pierwsze rowerowe podróże pracownicy otrzymali bilety do krakowskich kin i kupony do sklepu rowerowego – informuje oficjalna strona internetowa Krakowa.

Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Kraków
Rowerem do pracy
Wydział Gospodarki Komunalnej
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.