TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Kraków modernizuje torowisko na ul. Karmelickiej. Dwa scenariusze
KRAKOW.PL InfoRail.pl - Opublikowano: 11.09.2019 11:11:14
Kraków modernizuje torowisko na ul. Karmelickiej. Dwa scenariusze

Trwa modernizacja torowiska na ulicy Karmelickiej w Krakowie.

Trwa modernizacja torowiska na ulicy Karmelickiej w Krakowie.

Niezbędne okazały się dodatkowe prace, do których sprowadzono specjalistyczny sprzęt – to ich realizacja wpłynęła na planowany termin zakończenia prac. Obecnie rozważane są dwa scenariusze.

Pierwotnie zakładany termin zakończenia prac – koniec września – zostanie prawdopodobnie nieznacznie przesunięty. Obecnie rozważane są dwa scenariusze oddania inwestycji.

Pierwszy z nich zakłada, że ruch tramwajowy na ul. Karmelickiej zostanie dopuszczony od 30 września, a ruch samochodowy tydzień później. Drugi zakłada dopuszczenie ruchu tramwajowego i samochodowego od 6 października. Decyzje w tej sprawie zapadną w ciągu najbliższych dni.

W trakcie prowadzonych prac, po demontażu istniejącego torowiska, stwierdzono, że istniejąca płyta betonowa jego podbudowy jest pofałdowana. Przed położeniem płyt torowiska konieczne było sfrezowanie tego zniekształcenia, w celu zapewnienia odpowiedniego wyprofilowania podbudowy.

Te prace wymagały użycia specjalistycznego sprzętu o rzadkim zastosowaniu, będącego na wyposażeniu nielicznych przedsiębiorstw. Maszyna taka została sprowadzona do Krakowa i frezowanie zostało przeprowadzone. To właśnie ten dodatkowy zakres prac spowodował opóźnienie na inwestycji. Pomiędzy ul. Rajską a ul. Garbarską planowane są dodatkowe prace przy torowisku, ale nie wpłyną one na czas zakończenia zadania.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Kraków
remont
tory
infrastruktura
tor
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.