TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Kraków ma swoich komunikacyjnych Liderów [FILM]
TransInfo.pl - Opublikowano: 18.11.2019 13:30:15
Kraków ma swoich komunikacyjnych Liderów [FILM]

15 listopada miało miejsce uroczyste wręczenie odznak "Lidera Jakości" dla kierowców i motorniczych MPK Kraków.

15 listopada miało miejsce uroczyste wręczenie odznak "Lidera Jakości" dla kierowców i motorniczych MPK Kraków.

Zarząd MPK w Krakowie już po raz jedenasty wyróżnił najlepszych pracowników wśród motorniczych i kierowców wręczając im specjalne odznaki "Lidera Jakości".

Otrzymały je osoby, które nie spowodowały ani jednej kolizji lub wypadku, wyróżniające się kulturą zachowania i komunikowania się z pasażerami oraz dyspozycyjnością.

Liderzy Jakości

W tym roku krakowskie odznaki "Lidera Jakości" otrzymali:

• Robert Nosek z zajezdni autobusowej Bieńczyce,

• Piotr Trojański z zajezdni autobusowej Płaszów,

• Witalij Furyk z zajezdni autobusowej Wola Duchacka,

• Piotr Żywiński z zajezdni tramwajowej Nowa Huta,

• Janusz Więckowski z zajezdni tramwajowej Podgórze.

Do tytułu "Lidera Jakości" było nominowanych kolejnych sześć osób: Artur Budek (zajezdnia tramwajowa Nowa Huta), Tomasz Stępień (zajezdnia tramwajowa Podgórze), Michał Domagała (zajezdnia autobusowa Bieńczyce), Artur Furko (zajezdnia autobusowa Wola Duchacka), Tadeusz Strzeboński (zajezdnia autobusowa Płaszów) i Janusz Warchoł (inspektor ruchu MPK). Tym osobom bardzo niewiele zabrakło, aby cieszyć się z odznaki "Lidera Jakości".

– Wszystkim nagrodzonym należą się duże gratulacje, bo tytuł "Lidera Jakości" wcale nie jest łatwo zdobyć. W sumie do tej pory, a więc przez 11 lat istnienia tej odznaki trafiły one do zaledwie 65 pracowników MPK SA. Nic dziwnego, że są to najlepsi pracownicy poszczególnych zajezdni tramwajowych i autobusowych. Są to osoby, które wzorowo wywiązywały się ze swoich obowiązków, a na ich pracę nie poskarżył się żaden z pasażerów korzystających z komunikacji miejskiej – powiedział Grzegorz Dyrkacz, wiceprezes MPK SA w Krakowie ds. Zarządzania Przewozami.

Krakowskie wyróżnienia 

Poza tymi osobami wyróżnienia oraz nagrody otrzymali również prowadzący, którzy wykazali się dużą empatią i profesjonalizmem udzielając pomocy innym osobom. Pisemne gratulacje przesłał im prezydenta Krakowa Jacek Majchrowski. Postawy gratulował im również obecny na spotkaniu Jacek Cholewa, I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Krakowie.

Wyróżnienia otrzymali kierowcy i motorniczowie MPK:

• Monika Szczepańska i Rafał Banaś, którzy podczas swojej pracy pomogli w odnalezieniu zaginionych osób,

• Izabella Tomana za udzielenie pomocy pobitej osobie,

• Damian Szynal, który udzielił pierwszej pomocy potrąconej na przejściu dla pieszych osobie,

• Grzegorz Zięba, który zachował zimną krew i zablokował drogę kierowcy samochodu jadącego prosto na osoby przechodzące przez przejście dla pieszych,

• Krzysztof Kruszyna i Piotr Zych, za reakcję w trudnej sytuacji, gdy zauważyli podejmowaną przez mężczyznę próbę samobójczą.

– Bardzo doceniam postawę każdej z tych osób. Pomimo trudnych sytuacji reagowali profesjonalnie i odważnie, aby przyjść z pomocą rannemu pasażerowi czy też pomóc w odnalezieniu zaginionych, a nawet ratując życie drugiej osobie – mówił podczas spotkania Jacek Cholewa, zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Krakowie.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
nagroda
MPK Kraków
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.