TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Kraków chce usprawnić ruch tramwajowy. Co proponuje?
PAP InfoTram.pl - Opublikowano: 17.07.2019 09:09:38
Kraków chce usprawnić ruch tramwajowy. Co proponuje?

Separatory oddzielające miejsca parkingowe od torów tramwajowych na ul. Długiej, Strefa Ograniczonego Ruchu na ul. Franciszkańskiej (od skrzyżowania przy Filharmonii) oraz brak możliwości przejazdu samochodów ul. Dominikańską w godzinach szczytu – takie zmiany zapowiada miasto Kraków.

Separatory oddzielające miejsca parkingowe od torów tramwajowych na ul. Długiej, Strefa Ograniczonego Ruchu na ul. Franciszkańskiej (od skrzyżowania przy Filharmonii) oraz brak możliwości przejazdu samochodów ul. Dominikańską w godzinach szczytu – takie zmiany zapowiada miasto Kraków.

Plany Wydziału Miejskiego Inżyniera Ruchu UMK i Zarządu Transportu Publicznego mają usprawnić kursowanie tramwajów w ścisłym centrum Krakowa. O zamiarach Urząd Miasta Krakowa poinformował we wtorek.

Jak powiedział PAP Kamil Popiela z biura prasowego UMK, na ul. Długiej zmiany będą wprowadzane jeszcze w lipcu, a na Franciszkańskiej i Dominikańskiej – na początku sierpnia. Dodał, że po zmianach wjazd na plac franciszkański będzie od ul. Poselskiej.

"Na ul. Długiej wprowadzimy separatory oddzielające wszystkie miejsca parkingowe od torów tramwajowych. Dotychczasowe, pilotażowe rozwiązanie na odcinku ulicy sprawdziło się, dlatego zastosujemy je w ciągu całej ulicy" – zapowiedział cytowany w informacji prasowej dyrektor Wydziału Miejskiego Inżyniera Ruchu Łukasz Gryga. Kierowcy od lat parkują na ul. Długiej, blokując ruch tramwajowy. Separatory w bardziej wyrazisty sposób oddzielają miejsce do parkowania od toru przejazdu tramwajów.

Zgodnie z zapowiedziami dyrektora, Strefa Ograniczonego Ruchu zostanie poszerzona o odcinek między przystankiem na pl. Wszystkich Świętych a Filharmonią. Dodatkowo, od poniedziałku do piątku, od godz. 7 do 18 na ul. Dominikańskiej – między ul. Poselską a Stolarską uniemożliwiony zostanie tranzyt samochodów. "Wszystko po to, by tramwaje mogły kursować bez większych przeszkód" – podkreślił Gryga.

Do Strefy Ograniczonego Ruchu (na ul. Franciszkańską) będą mogły wjechać pojazdy z uprawnieniami, służby, zaopatrzenie oraz mieszkańcy dojeżdżający do posesji i rowerzyści.

Na ul. Dominikańską – o poniedziałku do piątku, w godz. 7.00 do 18.00 – wjadą pojazdy komunikacji zbiorowej, służby i rowerzyści. W weekendy przejazd ulicą będzie udostępniony na takich samych zasadach, jak do tej pory.

Dodatkowo, wjazd do parkingu na posesji oo. Franciszkanów będzie możliwy wyłącznie od strony ul. Poselskiej.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Kraków
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.