TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Kraków: Bezpieczny Powrót w nocnych tramwajach
MPK KRAKÓW - Opublikowano: 08.02.2016 12:14:28

W nocy z 5 na 6 lutego 2016 roku MPK SA i Staż Miejska po raz kolejny w tym roku przeprowadzili akcję ?Bezpieczny Powrót?.

W nocy z 5 na 6 lutego 2016 roku MPK SA i Staż Miejska po raz kolejny w tym roku przeprowadzili akcję ?Bezpieczny Powrót?. Wspólne patrole rozpoczęły się o godzinie 20.00 i potrwały do godz. 4.00. W tym czasie skontrolowano trzy linie tramwajowe dzienne (nr 13, 24 i 52) oraz trzy linie tramwajowe nocne (nr 62, 64, 69). Straż Miejska wystawiła 2 mandaty i 7 pouczeń oraz skierowała 2 wnioski do sądu (m.in. za spożywanie alkoholu).

Przypomnijmy. Akcja ?Bezpieczny powrót? organizowana jest od 2007 roku. Jej celem jest troska o to, aby pasażerowie mogli bezpiecznie podróżować krakowskimi tramwajami i autobusami, szczególnie w godzinach nocnych. Pomysł jak skutecznie chronić pasażerów jest prosty. W środku wybranego tramwaju czy autobusu podróżuje inspektor MPK w cywilnym ubraniu i obserwuje wszystko, co dzieje się w środku pojazdu. Gdy zauważy jakiekolwiek zachowanie, które zagraża bezpieczeństwu lub komfortowi podróżujących natychmiast dzwoni do strażników miejskich lub patrolu policji, którzy jadą swoim radiowozem w bliskiej odległości kontrolowanego tramwaju lub autobusu. Dzięki temu ich reakcja może być natychmiastowa.Sprawdź też:
MPK Kraków
Kraków
bezpieczeństwo

Dodaj komentarz

Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.