TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Kraków bez tramwajów na ul. Dietla i Kapelanka
InfoTram.pl - Opublikowano: 25.06.2019 09:21:51
Kraków bez tramwajów na ul. Dietla i Kapelanka (foto: UMK)

W sobotę, 29 czerwca rozpocznie się drugi etap przebudowy ulicy Krakowskiej wraz z węzłem "Stradom".

W sobotę, 29 czerwca rozpocznie się drugi etap przebudowy ulicy Krakowskiej wraz z węzłem "Stradom".

Tramwaje nie będą przejeżdżać przez skrzyżowanie ul. Dietla, Krakowskiej i Stradomskiej. W konsekwencji komunikacja tramwajowa zostanie wyłączona na ul. Dietla, Monte Cassino i Kapelanka - na odcinku od skrzyżowania ul. Dietla i Starowiślnej aż do skrzyżowania ul. Kapelanka i Grota-Roweckiego.

Tego samego dnia przywrócony zostanie ruch tramwajów na ul. Limanowskiego, Kalwaryjskiej i Wadowickiej. W dalszym ciągu trwa przebudowa torowiska w ciągu ulic Królewskiej, Podchorążych, i Bronowickiej oraz pozostaje wyłączony ruch tramwajowy na ulicy Mrozowej.

Linie tramwajowe:

nr 4, 6, 8, 10, 13, 17, 20 i 44 – w dalszym ciągu są zawieszone.

nr 11 i 19 – zostaną przywrócone na stałe trasy.

nr 14 i 24 – w dalszym ciągu kursują po obecnych trasach czasowo zmienionych.

nr 16, 71, 76 i 77 – w dalszym ciągu są zawieszone na okres wakacji szkolnych.

nr 18 – będzie kursować po kolejnej trasie czasowo zmienionej: "Czerwone Maki P+R" – ul. Grota-Roweckiego, ul. Brożka, ul. Wadowicka, ul. Kalwaryjska, ul. Limanowskiego, ul. Na Zjeździe, ul. Starowiślna – ul. Dominikańska –... – "Krowodrza Górka".

Częstotliwość kursowania pozostanie bez zmian (w okresie wakacyjnym linia kursuje w dni powszednie co 10 minut).

nr 22 – będzie kursować po kolejnej trasie czasowo zmienionej: "Borek Fałęcki" – ul. Zakopiańska, ul. Wadowicka, ul. Kalwaryjska, ul. Limanowskiego, ul. Na Zjeździe, ul. Starowiślna, ul. Grzegórzecka – ... – "Kopiec Wandy".

Częstotliwość kursowania pozostanie bez zmian (w okresie wakacyjnym linia kursuje w dni powszednie co 20 minut).

nr 52 – będzie kursować po trasie czasowo zmienionej: "Czerwone Maki P+R" – ul. Grota-Roweckiego, ul. Brożka, ul. Wadowicka, ul. Kalwaryjska, ul. Limanowskiego, ul. Na Zjeździe, ul. Starowiślna, ul. Westerplatte– ... – "Os. Piastów".

Częstotliwość kursowania pozostanie bez zmian (w okresie wakacyjnym linia kursuje w dni powszednie co 10 minut).

nr 70 – w dalszym ciągu będzie kursować na trasie: "Pleszów" – ul. Igołomska, ul. Ptaszyckiego, al. Jana Pawła II, ul. Mogilska, ul. Lubicz, ul. Westerplatte, ul. Franciszkańska, ul. Zwierzyniecka – Salwator.

Częstotliwość kursowania pozostanie bez zmian.

nr 72 – zostanie zlikwidowana.

nr 73 – w dalszym ciągu będzie kursować w dni powszednie z częstotliwością co 10 minut w godzinach szczytu oraz co 20 minut poza godzinami szczytu. W okresie szczytowym co drugi kurs będzie realizowany na trasie wariantowej: "Nowy Bieżanów P+R" - … - al. Solidarności, ul. Ujastek Mogilski – Kopiec Wandy.

nr 78 – zostanie przywrócona na trasę sprzed naprawy torowiska na rondzie Matecznego: "Borek Fałęcki" – ul. Zakopiańska, ul. Wadowicka, ul. Kalwaryjska, ul. Limanowskiego, ul. Na Zjeździe, ul. Starowiślna, ul. Dominikańska - … - "Mały Płaszów P+R".

Częstotliwość kursowania pozostanie bez zmian (w okresie wakacyjnym linia kursuje w dni powszednie co 10 minut).

Zastępcza komunikacja autobusowa:

nr 752 – zostanie uruchomiona zastępcza linia autobusowa kursująca na trasie: "Łagiewniki" – ul. Brożka, ul. Kapelanka, ul. Monte Cassino, ul. Dietla – "Starowiślna".

Linia kursować będzie z następującą częstotliwością: co 7,5 minuty w godzinach szczytu, co 12 minut poza godzinami szczytu i w soboty oraz co 15 minut w dni świąteczne. Linia będzie zatrzymywać się na następujących przystankach:

"Łagiewniki" – początkowy i końcowy na pętli oraz przelotowy w kierunku "Starowiślnej" na ul. Brożka;

"Borsucza", "Kobierzyńska", "Słomiana", "Kapelanka" – na istniejących przystankach autobusowych;

"Szwedzka" – w obu kierunkach na pasie autobusowo-tramwajowym;

"Rondo Grunwaldzkie" – w kierunku "Starowiślnej" za rondem, na jezdni dla ruchu ogólnego (na przystanku dla prywatnych przewoźników przed wjazdem na most), w kierunku "Łagiewnik" na pasie autobusowo-tramwajowym;

"Stradom" – w obu kierunkach na istniejących przystankach autobusowych (w kierunku mostu Grunwaldzkiego przystanek w dalszym ciągu jest przeniesiony na jezdnię "pod prąd");

"Starowiślna" – końcowo-początkowy w zatoce przed skrzyżowaniem z ul. Wrzesińską, przelotowy w kierunku "Łagiewnik" po zawróceniu, na jezdni dla ruchu ogólnego.

Nocne linie autobusowe i tramwajowe:

nr 62 i 662 – będą kursować po trasach czasowo zmienionych: "Czerwone Maki P+R" – ul. Grota-Roweckiego, ul. Brożka, ul. Wadowicka, ul. Kalwaryjska, ul. Limanowskiego, ul. Na Zjeździe, ul. Starowiślna – ... – "Plac Centralny im. R. Reagana".

Linia nr 62 na zmienionym odcinku trasy będzie zatrzymywać się na wszystkich przystankach. Dla linii nr 662 przystanki będą funkcjonować w następujący sposób:

"Borsucza" – na istniejących przystankach autobusowych;

"Brożka" – nie będzie uruchomiony;

"Łagiewniki", "Rzemieślnicza" – w obu kierunkach jak dla linii nr 608;

"Rondo Matecznego" – w kierunku "Placu Centralnego im. R. Reagana" na ul. Kalwaryjskiej, po zjeździe z ronda (jak dla linii nr 904), w kierunku "Czerwonych Maków P+R" na ul. Wadowickiej, po zjeździe z ronda, na feldze (jak dla linii zastępczej nr 711 w dniach 20-28 czerwca);

"Smolki", "Korona" – na istniejących przystankach tramwajowych;

"Plac Bohaterów Getta" – w kierunku "Placu Centralnego im. R. Reagana" na pasie autobusowo-tramwajowym, w kierunku "Czerwonych Maków P+R" na jezdni dla ruchu ogólnego (jak linia nr 904);

"Św. Wawrzyńca", "Miodowa" – na istniejących przystankach tramwajowych;

nr 608 – będzie kursować po trasie czasowo zmienionej: "Pod Fortem" – … – ul. Grota-Roweckiego, ul. Kapelanka, ul. Monte Cassino, ul. Konopnickiej – … – "Czyżyny Dworzec".

Na zmienionym odcinku trasy linia będzie zatrzymywać się na istniejących przystankach (jak linie nr 114 i 194). Przystanek "Rondo Grunwaldzkie" w kierunku "Czyżyn Dworca" będzie funkcjonował dwukrotnie: na ul. Monte Cassino (na pasie autobusowo-tramwajowym) oraz na ul. Konopnickiej.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Kraków
remont
tor
infrastruktura