TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Kraków: Akcja`Wystarczy 1 metr` przynosi efekty.
MPK KRAKÓW InfoTram.pl - Opublikowano: 23.02.2017 15:46:53 3 komentarze
Kraków: Akcja`Wystarczy 1 metr` przynosi efekty (foto: MPK)

Akcja MPK w Krakowie i Straży Miejskiej "Wystarczy 1 metr" przynosi efekty.

Akcja MPK w Krakowie i Straży Miejskiej "Wystarczy 1 metr" przynosi efekty.

Przewoźnik porównał liczbę zatrzymań tramwajów przez nieprawidłowo zaparkowane samochody od początku 2011 roku do końca 2016 roku. Okazało się liczba tych przypadków zdecydowanie się zmniejszyła. W 2011 roku tych przypadków zanotowaliśmy aż 314. W kolejnych latach liczba zatrzymań systematycznie malała. W 2016 roku nieprawidłowo zaparkowane samochody blokowały tramwaje 170 razy. Co ciekawe w większości przypadków ruch blokowały samochody z krakowskimi numerami rejestracyjnymi.

MPK apeluje do kierowców parkujących m.in. na ul. Długiej o upewnianie się, czy nie blokują torów. To od nich zależy ile takich zdarzeń będzie w 2017 roku i ile razy ucierpią na tym pasażerowie.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MPK Kraków
Kraków
kierowca
  • krakowiaczek – 24.02.2017

    Aby wyeliminować niewłaściwe parkowanie samochodów w centrum miasta należy nakładać drakońskie kary .To zawsze daje efekt !

  • Krzysztof – 27.02.2017

    W okolicy najczęściej blokowanych miejsc powinny "krążyć" ekipy Straży Miejskiej i lawety. Motorniczy zgłasza zablokowana ulicę to w ciągu 5 minut pojawia się patrol z lawetą i zabierają samochód - tak by się ludzie nauczyli parkować.

  • Auto Auto Auto – 08.03.2017

    Nie rozumiemy tych ciągłych nagonek na kierowców!!! Kupcie se auta i tramwaje nie będą wam potrzebne do niczego. Dobra inicjartwa kierowców blokowania tramsram czy jakos tak !!!

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.