TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Kraków: Akcja`Wystarczy 1 metr` przynosi efekty.
MPK KRAKÓW InfoTram.pl - Opublikowano: 23.02.2017 15:46:53 3 komentarze
Kraków: Akcja`Wystarczy 1 metr` przynosi efekty (foto: MPK)

Akcja MPK w Krakowie i Straży Miejskiej "Wystarczy 1 metr" przynosi efekty.

Akcja MPK w Krakowie i Straży Miejskiej "Wystarczy 1 metr" przynosi efekty.

Przewoźnik porównał liczbę zatrzymań tramwajów przez nieprawidłowo zaparkowane samochody od początku 2011 roku do końca 2016 roku. Okazało się liczba tych przypadków zdecydowanie się zmniejszyła. W 2011 roku tych przypadków zanotowaliśmy aż 314. W kolejnych latach liczba zatrzymań systematycznie malała. W 2016 roku nieprawidłowo zaparkowane samochody blokowały tramwaje 170 razy. Co ciekawe w większości przypadków ruch blokowały samochody z krakowskimi numerami rejestracyjnymi.

MPK apeluje do kierowców parkujących m.in. na ul. Długiej o upewnianie się, czy nie blokują torów. To od nich zależy ile takich zdarzeń będzie w 2017 roku i ile razy ucierpią na tym pasażerowie.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MPK Kraków
Kraków
kierowca
  • krakowiaczek – 24.02.2017

    Aby wyeliminować niewłaściwe parkowanie samochodów w centrum miasta należy nakładać drakońskie kary .To zawsze daje efekt !

  • Krzysztof – 27.02.2017

    W okolicy najczęściej blokowanych miejsc powinny "krążyć" ekipy Straży Miejskiej i lawety. Motorniczy zgłasza zablokowana ulicę to w ciągu 5 minut pojawia się patrol z lawetą i zabierają samochód - tak by się ludzie nauczyli parkować.

  • Auto Auto Auto – 08.03.2017

    Nie rozumiemy tych ciągłych nagonek na kierowców!!! Kupcie se auta i tramwaje nie będą wam potrzebne do niczego. Dobra inicjartwa kierowców blokowania tramsram czy jakos tak !!!

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!