TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Kontrolerski pojedynek w Warszawie unieważniony
TransInfo.pl - Opublikowano: 17.05.2019 18:00:38
Kontrolerski pojedynek na szczycie: Rewizor vs. Renoma; fot. ZTM Warszawa

ZTM Warszawa anuluje przetarg, w którym zmierzyły się firmy Rewizor i Renoma . Chodziło p weekendowe kontrole biletów w stolicy.

ZTM Warszawa anuluje przetarg, w którym zmierzyły się firmy Rewizor i Renoma. Chodziło o weekendowe kontrole biletów w stolicy.  Przypomnijmy, że Zarząd pod koniec ubiegłego roku wybrał podmiot, który świadczy usługi kontroli biletów w pojazdach komunikacji miejskiej. Okazał się nim Oex Cursor S.A. Firma będzie kontrolowała bilety aż do 30 listopada 2020 roku.

Teraz ZTM szukał wykonawcy, który miał kontrolować bilety i uprawnienia pasażerów do korzystania z komunikacji publicznej w stolicy w wybrane dni – tj. w piątki, soboty i niedziele. Zostały złożone dwie propozycje, pochodzące od:

  • Rewizor Sp. z o.o., (cena: 99,60 PLN brutto, wynagrodzenie prowizyjne: 20,00 PLN netto, skrócenie terminu wdrożenia: 30 dni),

  • Zakłady Wielobranżowe Renoma Sp. z o.o. (cena: 99,00 PLN brutto, wynagrodzenie prowizyjne: 10,00 PLN netto, skrócenie terminu wdrożenia: 0 dni).

Zamawiający miał oceniał oferty z uwzględnieniem trzech kryteriów: ceny 1 roboczogodziny (60%), wysokości wynagrodzenia prowizyjnego przysługującego kontrolerowi biletów (25%), skrócenia terminu wdrażania przedmiotu zamówienia (15%). W kryterium ceny oferta Renomy wypada lepiej niż Rewizora, lecz w pozostałych kryteriach korzystniejszą ofertę przedstawił Rewizor i to on teoretycznie był bliższy zwycięstwa.

To jednak jest już bez znaczenia, gdyż obie oferty nie zmieściły się w budżecie ZTM, który wynosił 465 024,00 PLN brutto.

Zakres kontroli

Kontrole w środkach lokalnego transportu zbiorowego miały być przeprowadzane całodobowo w piątki, soboty i niedziele, z wyjątkiem 22 września, na liniach komunikacyjnych wskazanych przez ZTM, na obszarze 1. i 2. strefy biletowej, w godzinach funkcjonowania linii lokalnego transportu zbiorowego.

Usługi miały być świadczone przy pomocy pracowników wykonawcy – w zmianach 8- godzinnych lub 12-godzinnych – przez osoby zatrudnione na podstawie umowy o pracę oraz zgodnie z miesięcznym nominałem roboczogodzin obliczonym według dziennego zapotrzebowania obejmującego realizację zadań co do zasady w piątki, soboty i niedziele – po 48 godzin. Dzienne zapotrzebowanie godzinowe może być zmniejszane lub zwiększane w zależności od potrzeb ZTM, w ramach miesięcznego nominału roboczogodzin. Zanim nowi kontrolerzy zaczną świadczyć usługi, przejdą miesięczny okres szkoleń. Maksymalna liczba godzin, w których realizowany będzie przedmiot zamówienia to 5136. Zamawiający przewiduje 30 dniowy okres wdrażania przedmiotu umowy.

Do obowiązków wykonawcy należeć miało w szczególności:

- przeprowadzanie czynności kontroli biletów oraz uprawnień pasażerów do korzystania z usług lokalnego transportu zbiorowego w Warszawie, zgodnie z harmonogramem godzin kontroli sporządzonym przez ZTM oraz na zasadach określonych w instrukcji pracy kontrolera biletów obowiązującej w ZTM,

- uczestniczenie w szkoleniach oraz egzaminach niezbędnych dla prawidłowej realizacji umowy,

- składanie wyjaśnień i raportów służbowych, dotyczących wykonywania obowiązków służbowych,

- uczestniczenie w spotkaniach wyjaśniających z udziałem pasażera,

- wystawianie prawidłowo opłat dodatkowych (wezwań do zapłaty/potwierdzeń wpłaty) za brak odpowiedniego dokumentu przewozu lub brak odpowiedniego dokumentu poświadczającego uprawnienie do ulgowych bądź bezpłatnych przejazdów,

- zwrot do kasy Działu Kontroli Biletów lub innej kasy ZTM, należności pobranej za wystawioną opłatę dodatkową (potwierdzenie wpłaty) wraz z należnością za przewóz,

- znajomość i przestrzeganie dodatkowych uregulowań przekazywanych przez zamawiającego dotyczących realizacji przedmiotu umowy, obowiązek współpracy z ochroną i innymi podmiotami wskazanymi przez ZTM.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
kontroler
ZTM Warszawa
Rewizor
Renoma
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.