TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Kontrola CBA w MPK Łódź. Chodzi o tramwaje kupione w Niemczech?
CBA/PAP InfoTram - Opublikowano: 06.02.2020 13:15:56
Kontrola CBA w MPK Łódź. Chodzi o tramwaje kupione w Niemczech?

Funkcjonariusze Delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Łodzi 12 grudnia 2019 r. rozpoczęli kontrolę w Miejskim Przedsiębiorstwie Komunikacyjnym - Łódź Sp. z o.o.

Funkcjonariusze Delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Łodzi 12 grudnia 2019 r. rozpoczęli kontrolę w Miejskim Przedsiębiorstwie Komunikacyjnym - Łódź Sp. z o.o.

W trakcie kontroli funkcjonariusze CBA przeanalizują proces przygotowania i realizacji wybranych zamówień publicznych udzielanych przez spółkę w latach 2017-2019. Planowany termin zakończenia kontroli to 12 marca 2020 r.

Rzecznik MPK - Łódź Agnieszka Magnuszewska potwierdziła PAP, że CBA prowadzi działania w firmie. Według niej kontrola dotyczy kupionych od przewoźnika z niemieckiego Bochum używanych wagonów NF6D, a pierwsze działania funkcjonariusze Biura podjęli już przez rokiem.

"Ostatnio funkcjonariuszom CBA udostępniono do analizy kolejne dokumenty, które dotyczyły sprawy dostawy wagonów NF6D" - powiedziała PAP Magnuszewska.

Naczelnik wydziału komunikacji społecznej CBA Temistokles Brodowski powiedział PAP, że działania kontrolne w MPK podjęli funkcjonariusze łódzkiej delegatury Biura. Kontrola formalnie rozpoczęła się w połowie grudnia - wyjaśnił. "W trakcie kontroli nasi agenci przeanalizują cały proces  zamówień publicznych w spółce w latach 2017-19" - powiedział PAP Brodowski.

26 lutego 2018 roku MPK Łódź podpisało umowę na dostawę używanych wagonów NF6D z Bochum. Przewoźnik w ten sposób pozyska 34 kolejnych takich tramwajów. W przetargu na zakup używanych, dwukierunkowych, niskopodłogowych tramwajów wpłynęła tylko jedna oferta. Została złożona przez Bochum-Gelsenkirchener-Strassenbahnen AG (BOGESTRA), na dostawę 34 tramwajów (32 w wariancie podstawowym plus 2 w opcji) na kwotę 3 mln 150 tys euro.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MPK Łódź
CBA
kontrola
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.